• Головна
  • В Новомосковську вшанували чорнобильців-ліквідаторів
13:45, 14 грудня 2018 р.

В Новомосковську вшанували чорнобильців-ліквідаторів

В Новомосковську вшанували чорнобильців-ліквідаторів

14 грудня в Новомосковському палаці Металургів вшанували ліквідаторів аварії на Чорнобильській  атомній станції. В малому залі міського будинку культури зібралися близько 70 тих, хто після страшної аварії вступив в безпосередню боротьбу з «немирним атомом».

Висловити слова подяки ліквідаторам наслідків аварії, вшанувати їх та вручити квіти й подарунки, прийшли керівники міста, депутати, члени виконкому. Артисти  новомосковського відділу культури підготували для чорнобильців концертні номери.

Як розповів нам один з ліквідаторів аварії, новомосковець Віталій Мешко, його командирували в Чорнобиль від Дніпропетровського СУ-12 майже відразу після аварії. На той час він був зварювальником 5-го розряду і, тому, його відправили на термінові роботи. В червні 1986 року він «варив» трубопровід для відведення грунтових вод від ІV-го енергоблоку.

«Було мені тоді лише 24 роки. Про небезпеку я не думав, хоча до цього служив на Семипалатинському ядерному полігоні. Та нам особливо про підступність випромінювання і не розповідали» - додав Віталій. Зараз у нього інвалідність, значні проблеми зі здоров’ям.

Ліквідатор також повідомив, що з тих його земляків, що працювали в Чорнобилі відразу після аварії, немає вже близько 50-х чоловік. В кінці листопада цього року пішов з життя ще один з ліквідаторів, містянин – Олександр Лагуненко. 

Заступник голови спілки чорнобильців Новомосковська Олег Ахметвалієв повідомив нашому кореспонденту, що зараз в Новомосковську проживає 361 чорнобилець-ліквідатор. 147 з них є членами новомосковської спілки. Але, додав заступник, спілка підтримує відносини з усіма на Новомосковщині, хто тим чи іншим чином постраждав від аварії на Чорнобильській АС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...