Новомосковцям розповіли про роль Дмитра Яворницького в історії краю

Новомосковцям розповіли про роль Дмитра Яворницького в історії краю

З розповіддю про роль Дмитра Яворницького в історії  Присамарського краю до Новомосковська завітав відомий дніпровський краєзнавець, заслужений журналіст України Микола Чабан. Зустріч пройшла в приміщенні новомосковської міської бібліотеки.

Основну увагу лектор приділив заслугам видатного історика, археолога, етнографа,  публіциста  у збереженні Новомосковського Свято-Троїцького собору в часи «безбожних п’ятирічок». Коли по усій Лівобережній Україні палали дерев’яні церкви, а кам’яні храми руйнувалися, Дмитро Яворницький неймовірними зусиллями врятував присамарську перлину від вогню.

В 30-ті роки минулого сторіччя, коли в Свято-Троїцькому соборі збиралися влаштувати склад, історик наполіг на описі та перевезенні в Дніпропетровський музей Олександра Поля «начиння» собору. Таким чином зберіг безліч стародавніх реліквій храму.

Говорив Микола Чабан і про інші напрямки діяльності Дмитра Яворницького. Наприклад, про дослідження ним доби козацтва на теренах теперішньої Новомосковщини та про археологічні розвідки краю.

Це вже не перша зустріч відомого краєзнавця з містянами, і новомосковці сподіваються на подальші цікаві розповіді  Миколи Чабана про видатних особистостей Присамар’я та про долю їх маєтків.

Читайте також: На охорону культурної спадщини Новомосковська цьогоріч витратять майже 29,5 тисяч гривень

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии