• Головна
  • Стали відомі результати екологічного аудиту свиноферми «Сігма»
15:34, 29 жовтня 2018 р.

Стали відомі результати екологічного аудиту свиноферми «Сігма»

Стали відомі результати екологічного аудиту свиноферми «Сігма»

З серпня місяця цього року на свинофермі «СІГМА», що в  Піщанській ОТГ, тривав екологічний аудит. Презентували висновки аудиту 19 жовтня в селі Степове, на території підприємства. Трохи згодом документ оприлюднили.

Нагадаємо: 10 серпня цього року, на зустрічі з членами піщанського виконкому, власник підприємства Санасар Куюмчан отримав ультиматум: «Робіть що хочете, аби тільки не воняло».

Свиноферма біля території Піщанської ОТГ працює вже більше 10 років та чинить мешканцям громади незручності в вигляді нестерпного смороду.

Попри незгоду громадськості, перевірку стану екології, все ж, здійснили за рахунок коштів свиноферми та за допомогою запрошених підприємством фахівців.

Навіть за таких обставин підсумки аудиту не втішні для «СІГМИ».

По-перше, на свинофермі, при наявності усіх необхідних дозволів,  відсутні (хоч в якому вигляді) плани природоохоронних заходів, а також журнали їх обліку, графіки проведення лабораторних досліджень грунту , води та таке інше. З чого слідує висновок, що природоохоронні заходи на підприємстві відсутні.

Територія свиноферми, як показав аудит, не обладнана зливною каналізацією в місцях можливого забруднення грунту. Також на підприємстві відсутні дозволи на розміщення відходів та навіть штат працівників, які повинні цими відходами займатися.

Дивує також, що підприємство працює і має дозвільні документи, не маючи на майданчику для тимчасового зберігання побічного продукту непроникаючого покриття.

Є ще декілька менш суттєвих порушень, про які йдеться в висновках перевірки.

Як заявив на презентації перевірки представник піщанської громади Вячеслав Горобець: «Головне питання, яке хвилює мешканців – це, все ж таки, джерела утворення смороду та заходи, які підприємство має намір прийняти, щоб покращити ситуацію».

Наразі, керівники «СІГМИ» в котре намагаються виправити ситуацію. Вже представлені громаді деякі заходи щодо цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...