Коли в Новомосковську вирішать проблему кулебівського сміттєзвалища

  Коли в Новомосковську вирішать проблему кулебівського сміттєзвалища, Валентина Дрегваль

Не один рік мешканці Новомосковська страждають від сусідства полігону твердих побутових відходів, який належить ТОВ «Інноваційні екотехнології України». Юридично об’єкт відноситься до Підгороднього, хоча розташований за Новомосковськом, поблизу мікрорайону Кулебівка.

Неодноразово впродовж останніх десяти років новомосковці та кулебівчани виходили на акції протесту, вдавалися до перекриття дороги на полігон, вимагаючи у влади закрити, рекультивувати та захоронити відходи. Люди, особливо ті, чиї житла неподалік полігону, скаржилися на смердючий їдкий дим від постійно «дихаючих» отруйних випаровувань сміттєзвалища, який викликає головний біль, погане самопочуття, захворювання дихальних шляхів, алергічні реакції та інші порушення здоров’я.

Як повідомив нашому кореспонденту заступник міського голови з народно-господарського комплексу міста Юрій Карачевцев, цього літа сміттєзвалище диміло або загоралося постійно. Неодноразово тушили полігон підрозділи міської пожежно-рятувальної частини. Димні випаровування та періодичні загоряння продовжуються і зараз.

Читайте також: Вміст мікроорганізмів в річці Самарі майже в 20 разів перевищує норму.

Ситуацію з полігоном твердих побутових відходів заступник міського голови назвав складною. Окрім забруднення повітря, через «забитість» дренажних систем в грунтові води, а потім у найближчі водойми, потрапляють небезпечні отруйні речовини. До того ж, підприємство-власник «розростило» полігон за межі відведеної йому території.

Після нещодавніх пікетів під Кабінетом міністрів, додав Юрій Карачевцев, є сподівання, що проблема почне вирішуватися. Прем’єр Володимир Гройсман доручив міністру екології України Остапу Семераку створити комісію, яка проаналізує ситуацію та проведе екологічний аудит території. На підставі висновків комісії буде вирішуватися подальша доля сміттєзвалища.

На запитання, куди ж везтимуть сміття з Новомосковська, якщо полігон закриють, посадовець повідомив, що вже готуються договори з відповідними підприємствами.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии