• Головна
  • В Новомосковську шукають військові поховання німецьких солдат часів Другої Світової війни
15:37, 19 липня 2018 р.

В Новомосковську шукають військові поховання німецьких солдат часів Другої Світової війни

В Новомосковську шукають військові поховання німецьких солдат часів Другої Світової війни

До Новомосковського історико-краєзнавчого музею звернувся представник Народної Спілки Німеччини з догляду за військовими похованнями в Україні Віктор Старченко, який є директором спеціалізованого підприємства «Воєнні меморіали – «Схід»». Саме це підприємство, з дозволу міністерства культури України, за дорученням німецьких пошуковців проводить роботи з виявлення та ексгумації останків німецьких військовослужбовців , які в часи Другої Світової війни воювали на території України.

За інформацією Віктора Старченка німецькі архіви свідчать, що захоронення німецьких солдат в Новомосковську були в районі Соборної площі. Останки цих німецьких воїнів потрапили на батьківщину (в Німеччину) ще в 50- роки. Та в Новомосковську, за інформацією тих же німецьких архівів, залишається ще, щонайменше, одне поховання німецьких солдат.

Представник Народної Спілки Німеччини Віктор Старченко просить працівників музею та старожилів міста допомогти з пошуками цих поховань. За інформацією пошуковця – це район колишнього скверу біля школи № 8 . Ймовірним місцем поховання може бути також колишнє кладовище біля Вічного Вогню. (В архівах вказується «вугол 16 та 18 будинку, біля школи - без назви вулиці. На той час в центрі міста були усього 2 школи: восьма та четверта (теперішня школа № 1)).

Хто володіє інформацією щодо поховань німецьких солдат в Новомосковську, прохання звертатися в міський музей або телефонувати пошуковцю Віктору Старченко - т. 0503014326.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...