• Головна
  • В. о. мера Новомосковська: «В усьому місті треба встановити камери»
12:53, 14 червня 2018 р.

В. о. мера Новомосковська: «В усьому місті треба встановити камери»

В. о. мера Новомосковська Сергій Горошко розповів кореспондентам сайту 0569.com.ua про існуючі в місті проблеми та шляхи їх вирішення. Детальніше читайте нижче.

1. Що було зроблено в місті протягом минулого року?

Сергій Горошко: І минулого року, і в 2016 році нам вдавалось не тільки виконати бюджет Новомосковська, а і перевиконати його. Це перевиконання дало нам змогу направляти кошти на виконання ремонтів та здійснення реконструкцій чи то дорожнього покриття, чи то об’єктів.

Протягом 2016-2017 років в місті було капітально відремонтовано 9 доріг, відновлено 26 км вуличного освітлення, проведено капітальний ремонт покрівель в 11 житлових будинках, відремонтовано (капітально або поточно) 22 ліфти, відремонтовані 9 дворових проїздів, здійснено ремонт в 5 міських амбулаторіях.

Також протягом зазначеного періоду, виконувались ремонти по відновленню покрівель або фасадів наших навчальних закладів. Зокрема, такі роботи проводились в 5 дитячих садочках та 9 школах.

Крім того, було завершено ремонт школи естетичного виховання і розпочато реконструкцію центральної площі міста.

2. Що планується зробити у цьому році?

Сергій Горошко: В поточному році у нас заплановані заходи, на які вже виділені кошти. За рахунок міського бюджету буде здійснена заміна вікон в дитячих садочках «Теремок» і «Ластівка». Я думаю, що протягом місяця роботи будуть виконані.

Також плануємо виконати ремонт 6 дворових проїздів. Проектно-кошторисна документація розроблена. Найближчим часом підрядник приступить до виконання робіт.

Наразі ж проводиться реконструкція внутрішньо будинкових електричних мереж в 25 будинках, розташованих на вул. Космонавтів та на вул. Спаській. Тут роботи плануємо завершити до початку опалювального сезону, а саме до 1 жовтня.

Окрім того, за кошти міського бюджету ми виготовляємо проектно-кошторисну документацію по будівництву набережної в місті Новомосковськ. Як тільки буде виготовлено проект, його направлять на експертизу. Після цього ми будемо розуміти, яка необхідна сума для реконструкції, і тоді вже будемо визначатись з фінансуванням.

Будівництво набережної, укріплення берега, прочищення русла річки Самари – все це дуже коштовні заходи і міський бюджет не зможе їх самостійно профінансувати, тому будемо звертатись за допомогою чи до обласного, чи до державного бюджету.

Що стосується коштів обласного бюджету, ми сподіваємось, що цього року буде завершено капітальний ремонт дитячого садочка «Чебурашка».

До того ж за кошти державного і обласного бюджету плануємо збудувати 2 міні-футбольних поля із штучним покриттям біля шкіл №1 і №6.

І звичайно ж друга черга реконструкції площі Героїв, яка продовжується і в цьому році. Згідно із планом і договором, який підписано з підрядником, роботи мають бути завершені у грудні поточного року, але все залежатиме від фінансування з держбюджету.

До речі від стабільності фінансування з державного бюджету залежить і завершення у цьому році ремонту інфекційного відділення нашої міської лікарні.

3. Чи є в місті проблеми, які потребують термінового вирішення?

Сергій Горошко: Наразі в нас виникла проблема – необхідно терміново виконати ремонт нашого центрального каналізаційного колектору. Це пов’язано із аварією, що сталась приблизно місяць тому.

Поточний ремонт тимчасово відновив роботу цього колектора, але його необхідно капітально ремонтувати для безперебійної роботи. Для цього потрібно мінімум 3 мільйони гривень.

Актуальною для міста так і залишається проблема теплопостачання. Вже протягом багатьох років КП «Новомосковськтеплоенерго» працює у збиток і є боржником перед НАК «Нафтогаз України». Кожен рік, перед початком і щомісяця протягом опалювального сезону, місто знаходиться під загрозою відключення від газу через ці борги.

Основні борги – це борги населення. Їх ми потроху погашаємо, виділяючи нашому підприємству фінансову підтримку. Але ж якщо населення не буде стовідсотково сплачувати отримані послуги, постійно міський бюджет не зможе гасити борги за городян. Це неправильно і несправедливо. На сьогоднішній день сума боргу населення складає 16 мільйонів гривень.

4. Який ви бачите вихід з цієї проблеми?

Сергій Горошко: Аби зрушити проблему централізованого опалення, Новомосковська міська рада прийняла Програму по децентралізації теплопостачання. Відповідно до першого етапу Програми, ми плануємо відключити котельну, розташовану на мікрорайоні Кулебівка.

Саме там зараз проводиться реконструкція внутрішньо будинкових електричних мереж для того, щоб можна було відмовитись від централізованого і перейти на автономне електричне опалення.

Таким чином, виходом з проблеми є перехід на індивідуальне опалення, де кожен абонент буде відповідати сам за себе.

5. Яка наразі ситуація з боргами КП «Новомосковськ водоканал»?

Сергій Горошко: У комунального підприємства дійсно є борги перед КП «Дніпроводоканал» за покупну воду. Наразі ця сума складає близько 11 мільйонів гривень. Ми вже надали гарантійні листи, в яких обіцяємо протягом поточного року поступово погашати цю заборгованість. За необхідності будемо виділяти кошти із міського бюджету для вирішення цієї проблеми.

6. Чи вистачає малечі місць у дитячих садочках?

Сергій Горошко: Ні, ця проблема в місті існує вже давно. В Новомосковську діє 9 дитячих садочків. На сьогодні на черзі туди стоїть 1200 людей, бажаючих віддати своїх дітей в дошкільний заклад.

У зв’язку із тим, що за травень-червень певна кількість дітей з садочків випустилась, приблизно 600 ми ще зможемо набрати. Тобто черга скоротиться тільки на 50%.

Ми також розраховуємо, що в цьому році буде завершено капітальний ремонт садочка «Чебурашка». Це ще додаткових 200 місць. До того ж в 2017 році в НВК №17 ввели додаткові 25 місць і в позаминулому році в НВК №5 також ввели групу на 20 місць.

Намагаємось таким чином вирішити проблему, але черга приблизно наполовину все одно буде у дефіциті.

Крім того, у нас є дитячий садок «Ювілейний», який ще у 90-ті роки був закритий і перепрофільований. Наразі нам вдалось включитись в державну програму по реконструкції цієї будівлі. Це програма по відновленню України, яку спільно реалізують Мінрегіон, Мінфін і Європейський банк. Зараз підписуються усі необхідні папери і угоди на фінансування цього об’єкту. І ми сподіваємось, що усі домовленості протягом червня-липня будуть узгоджені і, можливо, вже цього року розпочнеться фінансування по відновленню цього дитячого садочка.

7. Які дороги в місті планують відремонтувати в цьому році?

Сергій Горошко: В цьому році планується виконати капітальний ремонт 2 вулиць – вул. Кущівська і вул. Новоукраїнська. Що стосується поточних ремонтів, на них виділили близько 1,5 мільйонів гривень. Вже проведено ремонт дорожнього покриття на вул. Українська, Зелінського, Паланочна, Воронівська, В. Ковалівка і Лікарняна. І ще планується провести поточний ремонт вул. Красний Кут, З. Бєлої, Волгоградська.

8. Коли на вулицях міста планують встановити камери відеонагляду?

Сергій Горошко: У Програмі соціально-економічного розвитку м. Новомосковськ, а також у Програмі забезпечення громадського порядку на території міста на майбутнє передбачені такі заходи, як встановлення на вулицях міста камер відеоспостереження. На це потрібно близько 2 -2,5 мільйонів гривень. Хоча програма вже і затверджена, однак фінансування під неї ще не виділялось. Як тільки нам бюджет дозволить, ми обов’язково передбачимо необхідні для цього кошти. Я вважаю, що такі камери потрібно встановлювати не тільки в центрі, а скрізь.

9. Чи збираютьсь в Новомосковську заборонити продаж алкоголю вночі?

Сергій Горошко: Ми поки це обговорюємо. Одні кажуть – «так», інші – «а що це дасть, навпаки, буде розвиватись несанкціонований продаж алкогольних напоїв».

10. Яка наразі ситуація зі стихійними ринками? Чи ведеться боротьба з такою торгівлею і яким чином?

Сергій Горошко: З цим в місті тяжко. В Новомосковську є два основні місця стихійної торгівлі: на вул. Сучкова, 32 та вул. Гетьманська, 44.

Ми спільно з працівниками поліції постійно проводимо рейди, створюються групи, виписуються адмінпротоколи і все одно наступного дня люди повертаються.

Ми їм пропонували альтернативні місця для торгівлі, де є всі необхідні для цього умови, проте поки нічого не змінилось.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...