• Главная
  • У Новомосковську відкрилася виставка старовинних натільних хрестів
09:41, 24 мая 2018 г.

У Новомосковську відкрилася виставка старовинних натільних хрестів

У Новомосковському історико-краєзнавчому музеї відкрилася унікальна виставка старовинних натільних хрестів "Християнська спадщина нашої землі".

Виставка натільного хреста та малої культової пластики представлена з експонатів єдиного в Україні « Музею хреста», засновником якого став історик-ставрограф і колекціонер Віктор Векленко.

В колекції Віктора Векленка зібрання натільних хрестів з різних регіонів України, в тому числі і з Присамар’я. Це комплекси хрестів, зібраних на теренах Луганщини, Полтавщини, Харківщини, Київщини, Західної України, Криму, Донеччини. Найдавніші експонати колекції сягають часів Київської Русі.

З цією подією новомосковців привітали депутат міської ради Олексій Фрейдін та начальник відділу культури, національностей та релігій Віктор Шаликін. Вони також висловили Віктору Векленку слова подяки. Розповів про свою колекцію усім присутнім і сам колекціонер.

Захопився Віктор Векленко ставрографією під час розкопок з метою дослідження Новобогородицької фортеці в гирлі річки Самари. Вчений в той час працював в лабораторії археології Дніпропетровського національного університету і брав безпосередню участь в дослідженнях. Саме на Богородицькій фортеці було зібрано унікальний комплекс старовинних хрестів, які в подальшому стали основою колекції.

Віктор Векленко не тільки збагачує колекцію, він детально вивчає та науково досліджує зібрання. А в 2010 році вчений видав книгу «Натільні хрести Самарі-Богородицької фортеці». За допомоги небайдужих та зацікавлених людей з жовтня 2013 року на території музейного комплексу «Хутір Галушківка був відкритий «Музей хреста».

Сьогодні експозиції і фонди музею сягнули позначки в 3000 експонатів з 20 областей України.

Натільні хрести говорять про величезний спільний культурний простір українських земель і, в той же час, регіональні особливості. Хрестики показують міграційні процеси, висвітлюють етнічну історію українських земель.Старовинний хрест – символ віри, православний оберіг.

Виставка працюватиме до 17 червня 2018 року.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...