• Головна
  • Новомосковським пенсіонерам перерахували пенсії
17:12, 3 квітня 2018 р.

Новомосковським пенсіонерам перерахували пенсії

Виплата перерахованих розмірів пенсій проводиться, починаючи з 1 квітня. Про це повідомили в Новомосковському сервісному центрі Пенсійного фонду України.

«В цьому році вперше Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що з 1 квітня кожного року Пенсійний фонд України без додаткового звернення особи проводить перерахунок пенсій за певних умов, а саме особам, які отримують пенсію по віку, по інвалідності і за вислугу років», - зазначили в ПФУ.

За вислугу років перерахунок пенсій здійснюється лише тим особам, які на момент перерахунку досягли пенсійного віку.

Перерахунок стосується осіб, які після призначення або попереднього перерахунку пенсії продовжили працювати і від призначення/перерахунку минуло два роки.

Це стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів через кожні два роки. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні. Всі дані про страховий стаж і заробітну плату містяться в Реєстрі застрахованих осіб, яким володіє Пенсійний фонд України

Ті, хто пропрацював 24 місяці, мають право на проведення перерахунку пенсії по стажу і по заробітній платі. При цьому, буде враховуватися більш доцільний варіант такого перерахунку, оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата знижувалась і, звичайно, діяла понижаючи на коефіцієнт заробітної плати. Через те фахівцями Фонду буде обиратися найоптимальніший варіант розрахунку: або це розрахунок за стажем і заробітною платою, або лише за стажем.

«Є такі пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії не відпрацювали два роки. Наприклад, пенсію призначили в 2016 році, особа пропрацювала 5 місяців, звільнилась і не звернулась до органів Фонду за перерахунком. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо особа не має 24 місяців страхового стажу, але пройшло два роки після призначення чи перерахунку пенсії. Тому перерахунок в даному випадку проводиться лише за страховим стажем», - повідомили в Новомосковському сервісному центрі.

На сьогодні такий перерахунок вже проведено і виплата перерахованих розмірів пенсій проводиться, починаючи з 1 квітня поточного року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсии
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...