• Головна
  • В Новомосковську обговорили перейменування Дніпропетровщини
12:02, 1 квітня 2018 р.

В Новомосковську обговорили перейменування Дніпропетровщини

31 березня у Новомосковську відбулися громадські обговорення з питання перейменування Дніпропетровської області.

Свої аргументи на користь назви «Січеславщина» містянам наводили представники громадських організацій «Січ Дніпро» та «САМ» (спільнота активної молоді).

Як відомо, назва Дніпропетровської області підпадає під дію Закону Про декомунізацію і буде обов’язково змінена. І, зважаючи на те, що саме землі теперішньої Дніпропетровщини були «колискою» п’яти українських козацьких адміністративно-територіальних утворень «Січ», саме така назва була б відповідною, доцільною - тобто, правильною. На початку обговорення було презентовано фільм історика-краєзнавця Мирослава Жуковського, в якому дослідник доводить, що саме на наших землях сформувалися та існували державницькі козацькі утворення Томаківська Січ (1558-1593 роки), Микитинська Січ (1639-1652 роки), Чортомлицька Січ (1652-1709роки), Базавлуцька Січ (1593-1638 роки), Нова (Підпільненська) Січ (1734-1775 роки). На жаль, багато з територій, де ці Січі знаходилися, опинилися за радянських часів під Каховським водосховищем, що зробило майже неможливими розкопки, пошуки та значно ускладнило дослідження.

Йшлося на обговоренні й про те, що не личить нам, нащадкам козаків мати за назву нашої місцевості імена людей, які знищували та карали українців, тобто: Катерини ІІ, яка зруйнувала Січ та закріпачила вільних козаків, а також Григорія Петровського, який був одним з організаторів Голодомору в Україні. Мешканці нашої області повинні усвідомити, що ми зараз живемо на землях, які були центром 500-річної історії козацтва і на яких сформувалася українська державність та самобутність.

З аргументами на користь назви «Січеславщина» виступилиголова спілки репресованих українців ( Дніпропетровський обласний осередок) Іван Дремлюга, письменниця, поетеса, громадський діяч Леся Степовичка. 

На завершення заходу Іван Дремлюга урочисто вручив Орден ІІІ-го ступеня за заслуги перед українським народом колишньому політв’язню (25 років радянських таборів), громадському діячу, борцю за правду та волю для свого народу Василю Михайловичу Цапику. Указ про цю високу нагороду для Василя Михайловича кілька днів тому підписав президент України Петро Порошенко. Грамотами - подяками за просвітницьку діяльність, за багаторічну проукраїнську позицію та працю на благо процвітання і зміцнення української державності були також нагороджені голова всеукраїнського об’єднання ветеранів (новомосковський осередок) Любов Зозуля та громадський діяч Зінаїда Юхно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#область #перейменування #обговорення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...