• Головна
  • В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок
11:19, 6 лютого 2018 р.

В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок

Першої неділі лютого в читальному залі Но вомосковської центральної міської бібліотеки на коло спілкування «Українські амазонки: вигадка чи реальність?» зібрались учасники клубу любителів історії «Відлуння». Учасників заходу цікавило питання, що нині, у ХХІ столітті, відомо про цих сильних і хоробрих вершниць.

Керівник клубу Н. А. Дегтяр розповіла про войовничу спільноту давньоукраїнського жіноцтва III—І тисячоліття до н. е. – амазонок та показала старовинні китайські гравюри з їх зображеннями . Вона повідомила про минулорічну знахідку могили амазонки у Покровському районі на Дніпропетровщині та продемонструвала документальний фільм «Пояс цариці амазонок» з відомої серії «У пошуках істини». Згадала легенди про амазонок, початок яким поклав Гомер.

Розповідь викликала серед присутніх жваву дискусію . Доктор історичних наук В. В. Ващенко погодився з думкою, що амазонки жили серед сарматів, бо назв а цього народу відби ває сутність сімейних взаємовідносин , де в родинах головували жінки. Яскравим проявом сарматизму є й традиційні українські зачіски чуб та чуприна.

Наступне засідання клубу «Українська Гельсінська Спілка: політичні погляди та долі лідерів», присвячене 30-ти річчю заснування спілки, відбудеться в березні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#амазонки #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...