В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок

Першої неділі лютого в читальному залі Но вомосковської центральної міської бібліотеки на коло спілкування «Українські амазонки: вигадка чи реальність?» зібрались учасники клубу любителів історії «Відлуння». Учасників заходу цікавило питання, що нині, у ХХІ столітті, відомо про цих сильних і хоробрих вершниць.

Керівник клубу Н. А. Дегтяр розповіла про войовничу спільноту давньоукраїнського жіноцтва III—І тисячоліття до н. е. – амазонок та показала старовинні китайські гравюри з їх зображеннями . Вона повідомила про минулорічну знахідку могили амазонки у Покровському районі на Дніпропетровщині та продемонструвала документальний фільм «Пояс цариці амазонок» з відомої серії «У пошуках істини». Згадала легенди про амазонок, початок яким поклав Гомер.

В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок, фото-1 В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок, фото-2 В Новомосковську шукали сліди давніх амазонок, фото-3

Розповідь викликала серед присутніх жваву дискусію . Доктор історичних наук В. В. Ващенко погодився з думкою, що амазонки жили серед сарматів, бо назв а цього народу відби ває сутність сімейних взаємовідносин , де в родинах головували жінки. Яскравим проявом сарматизму є й традиційні українські зачіски чуб та чуприна.

Наступне засідання клубу «Українська Гельсінська Спілка: політичні погляди та долі лідерів», присвячене 30-ти річчю заснування спілки, відбудеться в березні.

амазонки історія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии