12:15, 5 лютого 2018 р.
Суд Новомосковська виправдав чоловіка, якого поліція звинувачувала в організації грального бізнесу
У Новомосковську суд виправдав чоловіка, якого правоохоронці звинувачували в організації і проведенні незаконного грального бізнесу. На думку служителів Феміди, слідство не змогло довести провину підсудного в інкримінованому злочині. Про це йдеться у судовому вироку від 23 січня 2018 року.
Згідно з оприлюдненим на офіційному порталі «Судова влада України» документом, головним фігурантом справи став уродженець Хмельниччини – громадянин із вищою освітою, але непрацюючий, одружений, батько 2 неповнолітніх дітей. За версією слідства, з лютого 2013 року обвинувачений орендував у багатоповерхівці на вулиці Сучкова в Новомосковську квартиру. Там він організував нелегальний гральний бізнес – проводив азартну гру в карти (покер) на гроші.
У поліції доводили, що задля цього чоловік придбав спеціальний стіл і фішки для гри в «покер», кілька колод гральних карт. За допомогою ноутбука він, мовляв, фіксував ставки і виграші переможців, телефоном запрошував гравців на черговий сеанс. Ці сеанси відбувалися систематично – щосереди, щосуботи і щонеділі ввечері. Обвинувачений сповіщав гравців про час і умови зустрічі, зустрічав їх, розсаджував за столом, видавав їм фішки різного номіналу, отримував ставки, робив відповідні записи до блокнота і ноутбука. А після кожної партії забирав собі відсоток із загальної суми ставок.
Однак 8 травня 2013 року співробітники поліції провели в орендованій квартирі обшук, виявили і вилучили 444 гральні фішки, стіл, кілька колод карт, паперовий згорток із написом «расход» і грошима в сумі 700 грн., ноутбук, 2 мобільні телефони й деякі інші речі. Поліція обвинувачувала винаймача квартири за ч. 1 ст. 203-2 КК України («Зайняття гральним бізнесом») .
Під час судового розгляду справи обвинувачений заперечував свою провину в інкримінованому йому злочині. Чоловік запевнив служителів Феміди, що він не організовував і не проводив жодних азартних ігор. За його словами, конверт із грошима, що його знайшли правоохоронці, мав інше призначення. Мовляв, то були гроші за оренду квартири. Стосовно зустрічі 8 травня 2013 року, на яку натрапили правоохоронці, які прийшли на обшук, так то було святкування Дня Перемоги, сказав обвинувачений. Учасники «посідєлок» дійсно грали в карти – але то був «спортивний покер» без грошових ставок, так би мовити, суто «на інтерес».
Кілька свідків, яких допитав суд, повідомили, що час від часу вони дійсно відвідували оселю обвинуваченого, аби пограти там гуртом в шахи, в «дурня» чи в «покер». Так було й 8 травня 2013 року. За словами свідків, під час гри вони використовували фішки, але грошей в обігу не було. Покази цих свідків, гостей обвинуваченого, суд сприйняв такими, що підтверджують його позицію щодо непричетності до вказаного обвинувачення. Докази провини чоловіка, надані слідством, суд визначив, як неналежні і недостатні. Більше того, назвав недопустимими низку доказів, отриманих негласно, але з порушенням вимог, які регламентують проведення такої процедури. Порушення прав підозрюваного суд побачив і в деяких інших слідчих діях правоохоронців.
У вироку сказано, що досудове слідство не надало жодного належного і допустимого доказу провини обвинуваченого в інкримінованому йому злочині. Суд констатував: «пред'явлене йому обвинувачення ґрунтується на доказах, отриманих незаконним шляхом, з істотними порушеннями вимог КПК України та на власних припущеннях органів досудового слідства». На своєму засіданні 23 січня 2018 року Новомосковський міськрайонний суд визнав чоловіка невинуватим у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України через недоведеність цієї провини. Суд ухвалив закрити відповідне кримінальне провадження. У прокуратури є час, аби оскаржити цей вердикт.
Олекса Сурай
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:15
Вчора
live comments feed...