• Головна
  • В Україні скасовано наказ, що забороняє жінкам 458 професій
13:05, 22 грудня 2017 р.

В Україні скасовано наказ, що забороняє жінкам 458 професій

Сьогодні, 22 грудня, має бути офіційно опубліковано рішення про скасування наказу МОЗ, яке забороняє жінкам займатися 458 видами діяльності.

Про це повідомила народний депутат Ірина Суслова у себе в Facebook.

Наказ Міністерства охорони здоров'я № 256 із забороненими для жінок професіями був прийнятий ще в грудні 1993 року. Офіційно він називається «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок». Але депутат Суслова звертає увагу, що неясно, хто визначав зазначені професії «важкими» і за якими критеріями визначалася їх шкідливість. Так, наприклад, згідно з наказом, жінкам дозволено бути прибиральницею в метрополітені, але не друкаркою поїзда.

«Жінка не мала права водити автобус, поїзд метро. У літакобудуванні були заборони. Жінка могла працювати тільки стюардесою, а керувати літаком не могла», - роз'яснила народний депутат Світлана Войцеховська.

У списку під забороною для жінок були професії, пов'язані з управлінням великогабаритним транспортом, робота в пожежній службі, водолазних підрозділах. Обмеження для жінок були встановлені у військовій службі, правоохоронної діяльності, гірничої галузі, металургії, на хімвиробництво, а також в сфері харчового виробництва, транспорту, зв'язку та сільського господарства.

«Це один з кращих передноворічних подарунків, які були в моєму житті! - підкреслила Ірина Суслова - Скасування наказу повинна стати першим кроком на шляху до недискримінації жінок в трудових відносинах. Далі - створення безпечних умов праці для всіх людей, незалежно від статі, боротьба з гендерної сегрегацією при працевлаштуванні і викорінення сексизму на роботі».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#женщины #трудоустройство #работа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...