Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка

1 грудня в Новомосковському ліцеї «Самара» відбувся літературний вечір «Патріот, що за любов таврований», присвячений життю і творчості нашого видатного земляка Миколи Олексійовича Сарми-Соколовського.

Микола Сарма-Соколовський, знаний далеко за межами України художник, письменник і кобзар, учасник підпілля ОУН, політв ’ язень і священник – ім ’ я, мало відоме широкому загалу новомосковців. Хоча саме в нашому місті він жив з 1974 року, тут відзначив своє 90-річчя. Є засновником новомосковського квартету бандуристок «Сарма» та одним з перших пастирів Української православної церкви Київського патріархату в Новомосковську.

У театралізованому дійстві у виконанні вихованців ліцею «Самара» перед очима гостей вечора пройшла історія життя Миколи Сарми-Соколовського, ніби розказана ним самим. Присутні дізналися про його життєвий шлях, в якому було й кохання, й заслання на Соловки, й втечі з-під варти, й 15 діб, проведені в камері смертників, поки смертний вирок не був замінений 25-річним ув ’ язненням. І про головну справу його життя – боротьбу за вільну Україну.

Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-1 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-2 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-3 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-4 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-5

Затамувавши подих, слухали гості вечора розповідь про тернистий життєвий шлях видатного новомосковця.

Гості вечора – кандидат філологічних наук, автор книги по М.Сарму-Соколовського Емма Шаповалова та квартет бандуристок «Сарма» поділилися своїми спогадами про зустрічі з цим видатним діячем української культури. Е.Шаповалова передала в дарунок ліцею примірник своєї книги та публікації, присвячені Сармі-Соколовському.

Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-6 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-7 Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-8

На завершення вечора у виконанні квартету бандуристок «Сарма» прозвучала одна з улюблених пісень Миколи Сарми-Соколовського «Місяць на небі».

Новомосковські ліцеїсти вшанували видатного земляка, фото-9
ліцей Сарма-Соколовський
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии