Мешканці Новомосковщини звернулись до Президента з проханням створити Піщанську об’єднану громаду

Минулого тижня на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України була створена електронна петиція, в якій автор звернувся до Петра Порошенка з проханням посприяти у створенні Піщанської об’єднаної територіальної громади.

Як зазначив автор петиції Олександр Хоменко, на виконання вимог статті 11 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” Кабінетом Міністрів України було прийнято розпорядження "Про затвердження перспективного плану формування територій громад Дніпропетровської області" № 846-р від 5 серпня 2015 року. Відповідним розпорядженням КМУ було затверджено перспективний план формування територій громад Дніпропетровської області.

Мешканці Новомосковщини звернулись до Президента з проханням створити Піщанську об’єднану громаду , фото-1

Згідно із затвердженим планом формування територій громад області, було передбачено створення на території Новомосковського району Піщанської об’єднаної територіальної громади, що передбачає об’єднання наступних сільських та селищної ради: Піщанської сільської ради, Орлівщинської сільської ради, Знаменівської сільської ради, Меліоративнівської селищної ради.

Вищезгадані сільські та селищна рада, за словами небайдужого, прийняли всі необхідні рішення, які передбачені Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, та схвалили проекти рішень щодо добровільного об’єднання таких територіальних громад, з зазначенням населених пунктів, що до них входять, та план організаційних заходів.

Частиною 3 статті 7 Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” встановлено, що схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад у п’ятиденний строк подаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

На виконання вищезгаданої законодавчої норми, Піщанська сільська рада, Орлівщинська сільська рада, Знаменівська сільська рада та Меліоративнівська селищна рада, вже п’ятий раз подають до Дніпропетровської обласної державної адміністрації відповідні звернення, щодо перевірки своїх проектів рішень на відповідність вимогам Конституції та законам України.

Як зазначає Олександр Хоменко, майже кожного разу облдержадміністрація повертає відповідні проекти рішень на доопрацювання, мотивуючи свої рішення формальними підставами, які, на думку чоловіка, не передбачені Законом України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”.

«Територіальні громади з такими численними «відмовами», зневірилися в щирості проведення Державної реформи з децентралізації влади, та не бачать для себе іншого шляху, ніж звернутися до Вас, пане Президенте, як до гаранта Конституції, з проханням втрутитися в ситуацію , яка склалася навколо даного питання.

Територіальні громади вищевказаних рад впевнені, що Ви власним прикладом надасте чітке впевнення того, що реформа з децентралізації влади розпочалася, в тому числі й в Новомосковському районі Дніпропетровської області, і на решті Піщанська об’єднана територіальна громада буде створена», - пише автор.

Станом на сьогодні петицію підписали 30 осіб із 25000 необхідних. До кінця збору підписів залишилось 86 днів .

громада петиция
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии