Фінансування прийомних сімей

Ми вже розповіли про те, як створити прийомну сім’ю та взяти на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сьогодні ми розповімо вам про умови фінансування цих форм сімейного виховання.

З 1 січня 2006 року постановою КМУ № 106 від 06.02.2006 р. було запроваджено новий механізм призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також грошового забезпечення прийомних батьків та батьків-вихователів за надання соціальних послуг у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу за рахунок держаного бюджету.

Відповідно до цієї постанови, державна соціальна допомога на дітей призначається прийомним батькам на кожну прийомну дитину в грошовій формі, а грошове забезпечення за надання соціальних послуг – одному з прийомних батьків чи батьків – вихователів.

У постанова КМУ № 106 прописано, що розмір цієї допомоги визначається як різниця між двом прожитковими мінімумами, встановлених для дітей відповідного віку та розмірами призначених на дату звернення прийомними батьками (батьками-вихователями) на дитину пенсій, аліментів, стипендій тощо.

Також, у цій постанові визначається і розмір грошового забезпечення прийомних батьків, який становить 35% названої вище соціальної допомоги на кожну прийомну дитину, але не перевищує 1,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

У постанові зазначається, що держава забезпечує свою участь в утриманні названих дітей у двократному розмірі головної соціальної гарантії прожиткового мінімуму, а також своєрідну оплату праці прийомним батькам, розмір якої залежить від кількості дітей у прийомній родині.

Розглянемо на конкретному прикладі. Припустимо, ви берете на спільне виховання та проживання трьох дітей 5, 12 та 14 років. Прожитковий мінімум на дітей до 6 років складає 1426 грн., на дітей від 6 до 18 років – 1777 грн. Тобто на 1 дитину до 6 років ви будете отримувати 2852 грн. (1426 грн. х 2), на другу та третю дитину по 3554 грн. на кожну. Отже загальна сума на утримання дітей у вас буде складати 9960 грн. щомісячно. Крім того ви будете отримувати 35% від загальної суми за надання соціальних послуг, т.т. своєрідний гонорар, який буде складати 35% від загальної суми на утримання дітей, але не більше ніж 1,5 прожиткових мінімумів на працездатну людину. 35% від 9960 складає 3486 грн. Але ви отримаєте лише 2526 грн., тому що прожитковий мінімум на працездатну людину становить 1684 грн., а сума у 3486 грн. перевищує 1,5 прожиткових мінімумів. Погодьтеся, держава дає гідне забезпечення родинам, які беруть на виховання дітей - сирті та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Призначають цю допомогу управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання дійте з моменту їх влаштування до прийомної родини. Виплати проводяться через банківські установи.

Ольга Лало,

заступник директора Центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
27 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов