• Головна
  • Після перерви у чотири роки Україна виходить на зовнішні ринки запозичень
14:17, 16 вересня 2017 р.

Після перерви у чотири роки Україна виходить на зовнішні ринки запозичень

Після перерви у чотири роки Україна виходить на зовнішні ринки запозичень

Олександр Паращій, директор аналітичного департаменту Concorde Capital.

З 11 вересня українська сторона проведе ряд зустрічей з інвесторами щодо випуску нових єврооблігацій в Лондоні, Нью-Йорку та Бостоні. Україна має намір розмістити єврооблігації терміном від 10 до 15 років.

Востаннє Україна виходила на зовнішні ринки у 2013 році. Тоді ми розмістили десятирічні цінні папери з дохідністю 7,75%.

Чому готуємось до виходу на зовнішні ринки запозичень саме зараз?

Україні дуже важливо протестувати міжнародний борговий ринок, зрозуміти попит на український борг, отримати зворотній зв’язок від потенційних кредиторів. Це дозволить адекватно планувати майбутні залучення боргу, коли вони будуть критично необхідні у 2019-2020 рр.

Перше пікове навантаження на нас чекає вже через рік. За даними Міністерства фінансів, у 2019 році, Україні потрібно буде погасити близько 4,6 млрд доларів зовнішнього боргу.

Держбюджет зараз виконується добре, міжнародні резерви на досить високому рівні – тобто особливого сенсу збільшувати держборг та витрати на його обслуговування на сьогодні немає. Але вийти на ринок потрібно в тому числі і для того, щоб не обдурити очікування інвесторів: розміщення неодноразово анонсувалося і його скасування могло стати негативним сигналом для них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#НовомосковскНовости #НовостиНовомосковск #НовостивНовомосковске
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...