В Новомосковську презентували проект реконструкції площі Героїв

В Новомосковській міській раді сьогодні презентували громадськості проект реконструкції площі Героїв, роботи на якій розпочалися з 1 вересня.

Відкрив презентацію в.о. міського голови Сергій Горошко. Він розповів, що к ошти на реалізацію цього масштабного проекту були виділені виключно з державного бюджету. Була проведена тендерна процедура і за результатами тендер а було визначено переможця на виконання робіт – це будівельна компанія «Стройінвест» . З переможцем тендеру Дніпропетровська обласна державна адміністрація уклала договір на проведення будівельних робіт. Отримано усі дозвільні документи на проведення робіт. І фінансування цих робіт повністю буде за рахунок державного бюджету України. На 2017 рік передбачені кошти в обсязі 35млн.грн. Термін реалізації цього масштабного проекту розрахований на 2017-2018 роки.

«Я вважаю, що реалізація даного проекту поліпшить умови відпочинку, благоустрою для мешканців Новомосковська. І місто повинно отримати нову, сучасну, збудовану за всіма європейськими стандартами центральну площу», - зазначив Сергій Горошко.

Представник проектувальника Тетяна Касьян розповіла про роботу над проектом і презентувала учасникам заходу майбутню центральну площу міста.

За завданням на проектування, яке видав замовник, проектувальники виконали оновлювану топогеодезичну з`йомку території. На неї нанесені всі інженері мережі, і вона п ідписана всіма службами міста Новомосковска. Також було передбачено демонтаж п`десталу колишнього пам`ятника Леніну, к онструкції наземних і підземних басейнів. Використані сучасні архітектурно-ландшафтні прийоми планування території. Передбачено зонування. За проектом на площі передбачена зона загальноміських заходів, зона культурного відпочинку із влаштуванням струменевого площинного фонтану, транспортна зона, тобто влаштування під`їзних шляхів для обслуговування прилеглих будинків та інфраструктури площі. В зонах відпочинку передбачені клумби з лавками. Забезпечено умови для доступу на територію маломобільних груп населення, тобто передбачені пандуси для заїзду.

Передбачені зелені насадження декоративних дерев та кущів, влаштування газони з вкрапленням квітників, системи краплинного та струменного зрошення насаджень, з овнішнього освітлення територій – вздовж тротуарів і в серединах клумб. Передбачене також встановлення камер спостереження для того, щоб все це зберігалось в такому ж стані на довгі роки. І на лівій частині площі, і на правій частині площі передбачено по 24 камери спостереження. Серед них і камери-роботи, і звичайні камери.

Проектно-кошторисна документація складається з 8 томів. Це і архітектурно-будівельна частина, архітектурна частина, електроосвітлення, також на площі передбачена повна заміна каналізаційних труб і мережі водопостачання.

Загальна площа території площі Героїв 2,6га. Площа озеленення після проектування складає 8637м2, тобто 34% загальної площі. У жовтні 2016 року був виконаний ескізний проект, який 11 листопада розглядався на засіданні архітектурно-будівельної ради. Були присутні 15 осіб. І рекомендації, які були зафіксовані на цьому засіданні, проектувальники теж врахували. Зокрема, те, що центральну частину площі необхідно організувати без висадження високорослих дерев, які заважають активності життя площі. Тому за проектом, на центральній частині площі високорослих дерев немає. Також було запропоновано витягнути фонтан в бік вулиці Гетьманської з частковим продовженням його на східн у зону і ввести в проект площі патріотично-виховні елементи дизайну. З проїжджої частини проект площі виглядає так, ніби ми порталом входимо в стилізований рушник.

Зони відпочинку на майбутній площі включатимуть лави , клумби розміром 3,5 х 3,5 і обов`язково урни. Їх буде встановлено по кутах, по 4 урни в кожній зоні. Це сприятиме тому, щоб на площі було чисто. Зони відпочинку будуть площею 5х5, по кутам будуть висаджені кущі троянд. У центрі з’явиться радіусна клумба. Вона буде піднята, в середин і будуть висаджені кущі троянд. По колу клумби буде встановлена лава. Вздовж тротуарів теж будуть лавочки з урнами.

Проект площі передбачає будівництво нового музикального фонтану з підсвіткою площею 427 метрів квадратних. Тобто, розмір фонтан у буде 25м х20м. Струмені битимуть по краях і в середині. Найвищий сягатиме 12 метрів. В проекті виконано водопостачання, водограй та водовідведення води в системи дощової каналізації. Дощова каналізація теж передбачена проектом. Використання води здійснюється за замкнутим циклом. Відпрацьована вода після використання знову потрапляє до підземної ча ш і водограю. Заповнення водограю здійснюється від зовнішніх мереж. На електропроводі, що подає воду, встановлюється електромагнітний клапан. Передбачена насосна станція, в якій буде пункт управління цим фонтаном. Ємність чащі фонтану становить 250 м2. Після заповнення підземної чаші в фонтані вмикаються насоси, і вода від насосів по водонапірних трубопроводах подається по розподільних трубопроводах до фонтанних насадок. Крім того, проектом передбачено облаштування парковки на 56 парковочних місць.

Озеленення території площі передбачається у вигляді облаштування газонів, квітників з багаторічних рослин, а також висадки декоративно-листяних яскраво квітучих дерев та кущів, як листяних, так і хвойних. Асортимент рослин підібраний з урахування стійкості до несприятливих факторів даної кліматичної зони, а також декоративних і експлуатаційних якостей. Тобто підбиралися ті рослини, яким не потрібен щоденний полив і таке інше для того, щоб воно все прижилося і залишилося на місці. Заплановано комплекс робіт з підвищення родючості грунту. На ділянці передбачена автоматична система поливу зелених насаджень. Проектом передбачено висадку 60 хвойних дерев на обох частинах площі. Висаджуватися будуть не саджанці, а дерева висотою вже десь 3-3,5 метри. Листяних дерев буде висаджено 187 штук. Всього - 247 дерев. Кущів буде висаджено на лівій стороні – 865 штук, на правій стороні – 2382 штуки. В розробці цього проекту в частині дендроплану брали участь практикуючі дендропланисти, що реально працюють з цими деревами. Укладаються договори з розплідником, який надає гарантію на кілька років, поки ці дерева приживуться, і слідкують за ними. Це все теж закладено в проекті.

На площі планують висадити такі види рослин:

 • Ялина колюча, тобто так звана голуба ялина. Їх буде на обох частинах площі 60 штук.
 • Липа крупнолистова. Діаметр стовбура саджанців буде 14-16 см. Їх буде 94 штуки.
 • Катальпа – 74 штуки.
 • Клен – 16 штук.
 • Слива – 2 штуки.
 • Туя «Смарагд» - 23 кущі.
 • Ялівець - 43 кущі.
 • Троянди Флорибунда «Ніна Вейбулла» яскраво-червоного кольору, які квітнуть майже безперервно практично до самих морозів, - 2200 кущів.
 • Бирючина, - зелені огорожі, якими будуть відгороджені зони відпочинку - 760 кущів.
 • Вейгела – 35 кущів.
 • Свидина біла –покрив, з листям біло-зеленого кольору, що надає яскравості та контрастності і дуже гарно виглядає, - 18 кущів.
 • Бузок - 7 кущів.
 • Кущів спіреї різного кольору загалом 74 штуки.
 • Яглиця - 400 кущів.
 • 2 види лілейника – 160 і 288 кущів.

Також на площі покладуть 5 тис. метрів квадратних газонного покриття на одній частині і 2,5 тис. на іншій, тобто всього 7,5 тис. метрів квадратних.

На презентації були присутні заступники міського голови, депутати міської ради, представники громадських організацій, активісти, представники ЗМІ.

Під час презентації в залі постійно здіймався гамір. Окремі учасники заходу продовжували з’ясовувати стосунки і шукати винних у вирубці старих дерев на площі.

Презентацію проекту дивіться у нашому відеосюжеті.

Новомосковскновости новостиНовомосковска презентацияпроектареконструкцииплощадиГероеввНовомосковске
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
252 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Комунальне підприємство "Новомосковський комбінат комунальних підприємств" до кінця року придбає 497 тонн піщано-гравійної суміші. Це стало відомо з оголошення на сайті електронних закупівель Прозорро. Суміш поставить ТОВ «Кадас», з яким комунальники днями уклали відповідний договір. Придбання суміші обійдеться підприємству у 199 тисяч гривень, що становить 400,4 гривні за тонну. Читайте також: В Новомосковську під час пожежі загинув чоловік
Общество
В зв’язку зі святкуванням Дня міста Новомосковська, 22 вересня будуть організовані додаткові рейси громадського транспорту. Про це повідомили у відділі з питань внутрішньої політики, інформації та прес-служби міської ради. Додаткові рейси маршрутів № 1, 5,9, 11 відправлятимуться о 22.30.
Общество
Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №8492, який збільшує штраф за порушення правил користування пасками безпеки та мотошоломами з 51 до 850 гривень. За такі зміни до частини 5 статті 121 Адміністративного кодексу проголосували 240 депутатів. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун закликала підтриматизаконопроект, повідомивши, що в Україні ремені безпеки використовують не більше 15% автомобілістів. Натомість у Франції – 99%, Чехії – 9...
Общество
Т ренінги, в яких взяли участь близько 40 медичних сестер, 13-14 вересня відбулися в Новомосковському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. На них медичних працівників ознайомили з основними принципами та процедурами проведення консультування та тестування на ВІЛ пацієнта. Як повідомили в медичному закладі, ці тренінги є частиною масштабного проекту, який реалізується в Україні за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID). Прое...
Политические новости
Еще в июле 2018 на основании обращения оппозиционеров Конституционный суд признал неконституционным принятый коалицией закон, который лишил чернобыльцев льгот. Но власть отказалась финансировать эти льготы. Один из лидеров оппозиции Александр Вилкул потребовал от власти немедленно восстановить льготы, а также включить в повестку дня Рады законопроект №9019 (от 15.08.2018), который предусматривает увеличение расходов по программе поддержки чернобыльцев. «В...
Общество
У зв’язку з відзначенням Дня міста у Новомосковську будуть перекриті деякі вулиці та змінений рух транспорту. Про це повідомили у місцевому відділі поліції. 22 та 23 вересня на час проведення святкових заходів з нагоди Дня міста Новомосковська перекриють окремі вулиці: 22 вересня з 06.00 до 22.00 годин перекривається дорожній рух по вулиці Паланочній; 22 вересня з 09.20 до 10.30 тимчасово перекривається дорожній рух по маршруту вулиці 195-Стрілкової дивізі...
Происшествия
Поблизу селища Йосипівка, що на Кіровоградщині, розгортається справжня битва за врожай – за повідомленням місцевих мешканців, жнивувати те, що не сіяли, прибули бійці під керівництвом зятя одіозного нардепа Юрія Берези. Водночас із сільгосптехнікою вони прихопили з собою кастети та димові шашки, повідомляє Стопкор. Зранку 19 вересня група, яка нараховувала близько 50 осіб в камуфляжі, з чотирма комбайнами прибула на поле, що належить агрокорпорації «П'ятих...
Общество
Незабаром стартує новий опалювальний сезон. Витрати родин на сплату комунальних послуг зростуть. Як заощадити сімейний бюджет – розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації. Заощаджувати на сплаті комунальних послуг мешканцям області допомагає субсидія. Малозабезпеченим родинам, пенсіонерам чи офіційно безробітнім, які вже її оформлювали, подавати документи наново не потрібно. Державна допомога цим громадяна...
Криминал
Про підозрілого чоловіка, який ходив по вулиці з мішком, всередині якого знаходилися предмети, схожі на боєприпаси , до Перещепинського відділу поліції повідомили очевидці події. Інцідент трапився 18 вересня в селі Василівка Новомосковського району. Про це повідомила прес-служба ГУ НПУ в Дніпропетровській області. На місці події правоохронці затримали 56-річного раніше судимого мешканця сусіднього селища Попасне. Під час огляду у нього вилучили 16 боєприпа...