В Новомосковську стартує новий громадський проект

В Новомосковську стартує новий громадський проект

В Новомосковську стартує новий громадський проект «Міське планування із залученням громадськості міста Новомосковська Дніпропетровської області», який реалізується за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Проект спрямований на згуртування міської громади задля досягнення спільної мети, спільної реалізації громадських ініціатив, спрямованих на розвиток Новомосковська, активізації громадської активності мешканців міста. До участі в реалізації проекту запрошуються громадські організації, громадські активісти і всі небайдужі мешканці Новомосковська віком від 16 років.

Завтра, 17 серпня в Центральній міській бібліотеці відбудеться круглий стіл, присвячений презентації нового проекту. А напередодні цієї події в нашій редакції побували керівники громадських організацій, які є організаторами проекту в Новомосковську – голова ГО «Від мрії до дії» Лариса Скрипченко, заступник голови ГО «Прометей» Руслан Сергійчук та заступник голови ГО «Шлях до майбутнього» Наталія Зикова.

«Проект передбачає два рівня участі громадян – учасники та волонтери, - розповідає координатор проекту Лариса Скрипченко. – Для учасників буде проведено дводенне навчання, після якого вони візьмуть участь у стратегічній сесії. Таке ж навчання пройдуть і волонтери проекту. Але вони ще братимуть участь в організації та реалізації заходів, передбачених проектом – круглих столів, інформаційних акцій, зустрічей робочих груп. Для них це можливість отримати досвід роботи у великому проекті, перевірити свої можливості, навчитися працювати в команді.»

Для проведення стратегічної сесії відберуть 100 учасників, які будуть представниками різних вікових та соціальних груп населення Новомосковська. Спочатку вони працюватимуть в окремих групах з метою вивчення побажань і потреб кожної групи населення і її бачення стратегії розвитку міста . На підготовчому етапі до розробки пропозицій будуть активно залучатися в якості експертів представники міської влади, профільні фахівці, які будуть надавати кваліфіковані консультації щодо перспектив і можливостей реалізації ідей учасників проекту. Готові пропозиції по кожній з груп будуть винесені на стратегічну сесію, проведення якої заплановане на грудень. Підсумком сесії стане Стратегія розвитку міста, в якій узагальнять конкретні пропозиції для міської влади. Над узагальненням пропозицій представників міської громади працюватимуть досвідчені фахівці.

«Це тільки здається, що в кожної з груп населення свої інтереси й потреби. Насправді в нас багато спільних точок, спільних бажань. Але люди зневірені як у владі, так і у своїй спроможності впливати на владу. Основна мета нашого проекту – дати громаді інструменти впливу на владу. Для цього ми готові працювати з усіма бажаючими. Навчати, ділитися досвідом, об’єднуватися для спільної реалізації громадських ініціатив,» - говорить заступник голови ГО «Шлях до майбутнього Наталія Зикова.

Координатори проекту планують розгорнути у місті широку інформаційну компанію, щоб залучити до його реалізаціїї якомога більше небайдужих мешканців міста. Після презентації проекту в рамках круглого столу планують провести інформаційну акцію «Майбутнє Новомосковська – в твоїх руках» під час святкування Дня Незалежності України на площі Героїв.

«На площі Герої в 24 серпня з 17.00 до 20.00 буде працювати спеціальна локація – намет, де волонтери розповідатимуть всім бажаючим про мету проекту . Там же всі охочі зможуть поділитися своїми думками, розповісти про проблеми, своє бачення розвитку нашого міста, поділитися своїми ідеями,» - розповідає заступник голови ГО «Прометей» Руслан Сергійчук.

Волонтери проведуть опитування, в якому запропонують мешканцям міста дати відповіді на два запитання:

  • Уявіть, що Новомосковськ – місто Вашої мрії. Який він?
  • Чи можете Ви щось змінити. у місті? Чому?

Результатом проекту стане план розвитку міста, який будуть спільно реалізовувати влада і громада міста. Планується також зняти фільм про реалізацію проекту «Міське планування із залученням громадськості міста Новомосковська Дніпропетровської області».

Долучитися до участі в проекті можна вже зараз, зареєструвавшись за посиланням або за телефонами 0660063774 (Лариса Скрипченко) и 0951838052 (Руслан Сергійчук ).

Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии