• Головна
  • Хто і скільки заплатить за нерухомість в Новомосковську
11:47, 19 вересня 2017 р.

Хто і скільки заплатить за нерухомість в Новомосковську

Хто і скільки заплатить за нерухомість в Новомосковську

До першого липня в поштових скриньках новомосковців з’являться нові квитанції – на сплату податку на нерухоме майно. Що це за податок, як встановлюється його розмір, хто має право на пільги, і що робити, якщо в отримана квитанція містить неправильні відомості, - ці питання хвилюють зараз багатьох громадян. Відповіді на них нашій редакції надав керівник Юридичної фірми «ВАШЕ ПРАВО» Козлюк Микола Вікторович.

Що таке податок на нерухомість?

В ідповідно до вимог діючого податкового законодавства України, податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, належить до місцевих податків та зборів, зокрема.

Сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. При прийнятті рішення обов’язково визначається об’єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов’язкові елементи, визначені розділом 7 Податкового Кодексу України.

Рішенням Новомосковської міської ради від 20.05.2016р. за №74 було затверджене положення про справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Хто повинен його платити?

Згідно з положенням, платниками податку є як фізичні, так і юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової нерухомості. Об’єктом оподаткування податку є об’єкт нерухомості, в тому числі його частка що перебуває у спільній частковій власності платника податку.

Не є об’єктом оподаткування житлова нерухомість, що належить до власності органів державної влади та місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними, які повністю утримуються за рахунок відповідного бюджету і є неприбутковими; будівлі дитячих будинків сімейного типу; гуртожитки; не придатна для проживання нерухомість у зв’язку з аварійним станом, визнана такою рішенням міської ради; об’єкти та частки житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам, дітям позбавлених батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного об’єкта на дитину; об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств.

Базою оподаткування податком є загальна площа об’єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток. База оподаткування податком обчислюється податковим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та/або на підставі оригіналів документів про право власності на майно, самих платників податків.

Чи за всю нерухомість треба платити?

Що стосується пільг із плати податку, то варто зазначити що база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку зменшується:

А) для квартири/квартир, незалежно від їхньої кількості – на 60кв. метрів;

Б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120кв. метрів;

В) для різних типів об’єктів житлової нерухомості (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку та їх часток) – на 180кв. метрів.

Тобто базою оподаткування податком на майно наприклад у особи, що володіє на праві приватної власності квартирою в місті Новомосковську загальною площею 90кв. метрів, є різниця між встановленою пільгою, та загальною площею - складає 30кв. метрів.

Пільги з податку не надаються для об’єкту/об’єктів, якщо його/їх площа перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі (А) – 300кв. метрів, Б) – 600кв. метрів, В) – 900кв. метрів відповідно), а також у випадку, якщо об’єкт оподаткування використовується власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).

Яка ставка податку в Новомосковську?

Для жителів міста Новомосковська рішенням Новомосковської міської ради від 20.05.2016р. за №74 було встановлено у розмірі 0,3% розміру заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. Оскільки звітним податковим періодом зі сплати податку на майно є 2016рік, а станом на 1 січня 2016року мінімальна заробітна плата складала 1378грн.00коп, то з урахуванням пільг, наприклад фізичній особі, що володіє квартирою загальною площею 90кв. метрів потрібно буде сплатити, за 30кв. метрів суму 124 грн. 02 коп. (30*0,3%(4грн.13коп) = 124грн.02коп.)

Слід також зазначити, що за наявності у власності платника податку об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості в тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної чи юридичної особи – платника податку, загальна площа якого перевищує 300кв. метрів (для квартири) та/або 500кв. метрів (для будинку), сума податку що розраховується в загальному порядку збільшується на 25000грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку). Тобто якщо об’єктом оподаткування є житлова квартира загальною площею, наприклад 301кв. метр, то сума податку, без урахування пільг, буде складати – 26243грн.13коп. (301*0,3% (4грн.13коп) + 25000 = 26243грн.13коп.)

Сума податку на нерухоме майно, власником якого є фізична особа, обчислюється податковим органом самостійно, податковий орган виносить податкове повідомлення-рішення яке надсилається (вручається) платнику податків за його податковою адресою (місцем реєстрації) до 01 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). Податкові повідомлення-рішення не будуть надсилатися (вручатися) фізичним особам, якщо розмір квартири/будинку, що підлягає оподаткування податком на майно, дорівнює або менше ніж встановлена пільга для цього виду податку.

Що робити, якщо в отриманій квитанції є помилки?

У разі виявлення розбіжностей між даними податкового органу та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, податковий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення рішення. Попереднє рішення вважається відкликаним. У випадку, якщо податковий орган відмовив в проведенні перерахунку, або на думку платника виконав його неправильно, платник має право оскаржити дії до податкової вищого рівня або суду.

В який строк треба сплатити податок, і які санкції за несвоєчасну сплату?

Платник податків зобов’язаний сплатити суму податкового зобов’язання протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. У випадку не сплати, або несвоєчасної сплати податкового зобов’язання, ця сума стає податковим боргом, та на нього нараховується пеня та відповідні штрафні санкції, крім того податкова має право звернутися до суду, щодо стягнення податкового боргу у судовому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Новомосковськ #податокнанерухомість
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...