Сходи завжди вважалися символом добробуту, показником смаку і достатку. У різні епохи віддавали перевагу різним типам сходів: великі і масивні дерев'яні сходи, витончені гвинтові, сходи з натурального каменю, прикрашені різьбленням або строгі класичні. Кожна сходинка сходів в різні епохи підкреслювала стиль і індивідуальний дизайн усього приміщення. Дерев'янні сходи , навіть прості під'їзні, увібрали в себе спогади багатьох поколінь людей, що проходять по них. Погодьтеся, навіть сучасні варіанти можуть поступатися величним різьбленим елементам дерев'яних сходів минулого століття. Справедливості ради варто відмітити, що практика створення різьблених профілів і стовпів жива і до цього дня.

Нині у будівництві заміських будинків, дач, котеджів, дворівневих квартир використовуються сходи найрізноманітніших типів і стилів, які легко вписуються в сучасний дизайн і є красивим доповненням декору. Зараз існує безліч компаній, що займаються виготовленням сходів будь-якого типу і з будь-яким дизайном від класики, модерну і кантри до hi-tech.

Сучасні технології обробки дерева, а також застосування металу, скла, каменю і кованих виробів дають прекрасні результати. У істину, варіанти, що часом надаються компаніями, вражають уяву. Основна перевага таких компаній - можливість виробництва сходів на замовлення з різних матеріалів і їх поєднань, навіть самих екзотичних.

В якості таких матеріалів можуть бути використані масив деревини (дуб, бук, сосна, ясен, горіх, червоне дерево та ін.), метал в якості елементів, що несуть, і обгороджування (нержавіюча сталь, хромований, порошкове забарвлення), стекло (триплекс, акрилове різних кольорів) у поєднанні з металом і деревом, ковані обгороджування будь-якого рівня складності, натуральний і штучний камінь (мармур, граніт, агломерат). Від кількості комбінацій цих матеріалів навіть у досвідчених дизайнерів може закрутитися голова.

У сучасних котеджах, заміських будинках і багаторівневих квартирах дуже важливим елементом інтер'єру стають сходи. Існує безліч видів сходів, тому дизайн і розташування сходів краще всього продумати на стадії проектування житла.

При виборі стилю і форми сходів необхідно враховувати її розташування і дизайн самого інтер'єру. Роль сходів при оформленні інтер'єру дуже значна, оскільки при правильному підборі сходів ваш будинок придбає своєрідність і індивідуальність, що може стати деякою візитною карткою будь-якого будинку.