До групи стельових освітлювальних приладів можна зарахувати девайси з різноманітними системами кріплення, кількістю ламп. Усі вони відрізняються зовнішнім виглядом та діапазоном цін. Найякісніші та найдешевші світильники на стелю ви зможете знайти на сторінках цього сайту. Тому, обираючи прилад для освітлення оселі, звертайте увагу не тільки на вартість та дизайн, а й на особливості конструкції.

Що потрібно враховувати при виборі світильника?

При виборі враховуйте такі чинники, як:

  • різновид стелі;
  • функціонал;
  • рівень та потужність освітлення.

Як обрати світильник з урахуванням виду стелі?

Класичним та найбільш звичним приладом для стельового освітлення приміщення є звичайна люстра. До традиційної стелі її можна підвісити без проблем. У підвісному способі кріплення потрібно передбачити отвір з виведеним гачка для світильника. Якщо мова йде про натяжну стелю, то тут доцільно обирати точкові прилади, що мають невеликі розміри та вагу.

Розрізняють пристельову та підвісну люстри. Якщо у вас висока стеля, підвісний світильник буде дуже доречним. З низькими стелями краще уважніше обирати висоту підвісу. По рекомендації дизайнерів, відстань від люстри до підлоги має бути як мінімум 230 сантиметрів. У цьому випадку краще обрати пристельову люстру. Вона ідеально підходить для ванної кімнати та кухні, та буде доречною у вітальні та спальні.

Варіанти освітлення

Для підвісних та натяжних стель доцільно купити вбудовані прилади для освітлення. Однак перед вибором визначте спосіб кріплення. Для натяжних стель краще підходять світильники з платформою для жорсткого кріплення до початку монтажу полотна. Для підвісних стель краще купити врізні конструкції.

При виборі люстри доцільно обирати серед наступних варіантів:

Ефектно виглядає комбінація з декількох однолампових приладів.

Можна монтувати стельову люстру з декількома ріжками. В цьому випадку користувач має змогу вмикати не всі одразу лампи.

Виграшно виглядає поєднання точкових джерел світла на багаторівневих підвісних стелях.

Стельове освітлення має залити світлом весь периметр приміщення. Якість освітлення залежить від розмірів кімнати та потужності ламп. Спеціалісти рекомендують використовувати декілька малопотужних ламп замість однієї потужної. Для досягнення цієї мети краще обрати світлодіодні світильники, що на сьогоднішній день є максимально економічним варіантом освітлення.