Встановлення систем відеоспостереження – це питання не лише комфорту, але й безпеки на об'єкті. Особливо камери, датчики руху актуальні для територій, які потребують постійного контролю – у тому числі в неробочий час. Це зазвичай комерційні об'єкти (магазини, торгівельні центри), офісні приміщення, які зберігають документацію чи спеціальне обладнання, або ж склади.
Комплекти відеонагляду дозволяють захистити майно і запобігти серйозним збиткам. Однак підбираються вони під кожну з цих категорій приміщень індивідуально. Як саме – давайте ретельніше розберемо.
Навіщо встановлювати системи відеоспостереження для бізнесу
Основною причиною розміщення сьогодні камер для офісних, складських або комерційних об'єктів є, звісно, захист від крадіжок. Оскільки такі системи дозволяють спостерігати за об'єктом у будь-який час. Більш того, вони зберігають усі записи на хмарному сховищі. Ви можете переглянути за потреби відео, яке було створене навіть кілька тижнів тому.
Також комплекти відеонагляду власники бізнесу встановлюють для:
- контролю за роботою працівників, а також дотриманням усіх внутрішніх правил компанії;
- економії на оплаті послуг сторожа та нівелювання людського фактору;
- можливості віддалено спостерігати за територією, наприклад під час відрядження, поїздки, відпустки;
- контролю за роботою об'єкту: відвідуванням клієнтів, їхньою поведінкою тощо.
Як обрати систему відеоспостереження для бізнесу
В ході вибору систем відеоспостереження варто відштовхуватися перш за все від категорії об'єкта. Від цього буде залежати кількість та місце, спосіб розміщення камер. Так, наприклад офіс потребує комплектів відеонагляду на рецепції та у вході. І, звісно на загальному просторі – особливо якщо необхідно забезпечити регулярний контроль за роботою команди.
В магазинах камери мають фокусуватися на товарах і обов'язково – на особливо цінних. Також системи відеонагляду встановлюють біля кас та на службових зонах. Для контролю за складським об'єктом комплекти відеоспостереження необхідно облаштувати біля воріт та внутрішніх проходів.
На що ще звертати увагу при виборі систем? На такі їхні характеристики:
- якість камери та їхня роздільна здатність;
- наявність опції нічного бачення для контролю за територією в темряві;
- опція локального зберігання або завантаження записів на хмарне сховище;
- кут огляду, що дозволяє побачити якомога більше території;
- додатковий функціонал, зокрема можливість контролювати, налаштовувати та передивлятися записи з камер відеоспостереження за допомогою смартфону.
Для пристроїв, що встановлюються на вулиці, важливо обирати моделі з додатковим захистом від зовнішніх факторів: морозу, спеки, сонця, опадів, вітрового навантаження тощо.
Скільки коштують системи відеонагляду для бізнесу
Також на початковому етапі ознайомлення з системами відеонагляду постає питання: який бюджет закладати на монтаж камер? Тут варто не економити на якості. Оскільки дешеві об'єктиви можуть давати нечітке зображення або швидко виходити з ладу, не витримуючи зокрема погодних умов.
Для невеликих приміщень достатньо базової системи на 4-6 камер, що в середньому коштує до 40 000 грн. Дорожче обійдуться комплекти для великих магазинів або складів, де потрібно встановлювати більше 10 камер. У такому разі вартість систем відеонагляду складає від 35 000 грн і більше.
І обов'язково додайте до цих витрат послуги фахівців з монтажу, налаштування та обслуговування пристроїв.