Вам уже знайомі принтери етикеток і чеків? Або тільки починаєте знайомство з цією групою товарів? І в першому, і в другому випадку цей матеріал буде дуже корисним. Розглянемо, якими параметрами та характеристиками відрізняються моделі, які бувають і як взагалі їх підбирати. Наприклад, можна купити принтер для штрих-кодів так етикеток на pos-prostir, а можна для наклейок або чеків. Особливих складнощів немає, але деякі нюанси все-таки є. Їх і обговоримо.
Хороший принтер етикеток: особливості, відмінності, характеристики
Принтером етикеток називають спеціалізований, призначений для виробництва штрих-кодів, наліпок, бирок та ін. різноманітного маркування пристрій.
Який підібрати?
Залежить від майбутніх обсягів завдань, від умов, в яких здійснюватиметься експлуатація, від типу носія і багато іншого.
Розглянемо основні характеристики, особливості та відмінності, які насамперед варто брати до уваги.
Характеристики якісного принтера для етикеток
Принтери для створення етикеток підбирають, враховуючи:
- тип друку;
- роздільну здатність;
- ширину;
- швидкість;
- інтерфейси для підключень;
- типи використовуваних носіїв;
- ПЗ і драйвери.
За типом друку розрізняють термо- і термотрансферні принтери. Перші працюють із термочутливим папером. Зображення створюють за рахунок тепла. Жодних стрічок для фарбування не потребують. В експлуатації досить дешеві. Дуже часто застосовуються на складах, у логістиці, у службах доставки.
Недолік у вицвітанні готових етикеток через певний час, але якщо робляться вони не на роки, такий варіант принтерів цілком підійде.
Другим для роботи потрібен ріббон (фарбувальна стрічка). Сенс у перенесенні фарби на основу з синтетики, на папір тощо.
З плюсів застосування обладнання - створення дуже довговічних етикеток. Вони виходять стійкими до стирання, до впливу вологи, сонця тощо. Добре підходить для маркувань товарів, застосовується у виробництві, в архівах тощо.
Рекомендуємо також враховувати які обладнання передбачає:
Може передбачати можливості для роботи з листовими або рулонними носіями.
- Роздільну здатність:
- 203 dpi. Підходить для штрих-кодів і найпростіших етикеток;
- 300 dpi. Вважається найкращою якістю. Дає змогу домогтися читабельної графіки і шрифту;
- 600 dpi. Застосовується при спец.завданнях, при мікродруці (зустрічається не дуже часто).
- Ширину:
- бувають стандартні, приблизно на 104 мм або 4 дюйми;
- бувають широкоформатні. Ці призначені для великих етикеток. Ширину передбачають до 6-8 дюймів.
- Швидкість. Буває від 50 мм/сек і до 300. Якщо обладнання купується з метою масового друку, краще брати пристрої зі швидкістю від 150 мм/сек.
- Інтерфейси для підключень. Можуть бути:
- USB (при локальному підключенні - стандарт);
- Bluetooth/Wi-Fi (зрозуміло, що призначені для друку бездротового типу);
- RS-232/Serial (рекомендується, коли потрібне під'єднання до систем виробництва та промисловості).
- Тип носія. Може бути:
- синтетичним;
- паперовим;
- прозорим;
- текстильним;
- самоклейним тощо.
- Підтримка драйверів і ПЗ.
Мається на увазі сумісність з ОС типів Linux, Mac, Windows, а також наявність вбудованої підтримки 1С, SAP, Bartender, ZebraDesigner або ж SDK.
Які принтери бувають за призначенням
Щоб отримати очікувану якість зображення, важливо правильно підібрати пристрій і вивчити особливості використання. Так, термопринтер для торгової точки не підійде тим, кому потрібен мобільний або промисловий варіант і навпаки. Розглянемо коротко основні варіанти, щоб вибирати було простіше.
Типи принтерів за призначенням
№ |
Тип |
Призначення |
Приклади |
1. |
Настільний |
Для офісів, незначних обсягів. |
Zebra GK420, TSC DA210 |
2. |
Промисловий |
Для істотних обсягів, для умов підвищеної складності. |
Zebra ZT410, Honeywell PM45 |
3. |
ОЕМ або вбудовані |
Як і випливає з назви, вбудовуються в промислове або ж торгове обладнання. |
Custom VKP80III |
4. |
Мобільні |
Ідеальні для «польових» умов. |
Zebra ZQ520, Bixolon SPP-R410 |
Готові робити вибір? Обов'язково проаналізуйте заздалегідь, яким чином буде здійснено підключення, якого типу потрібен друк, де взагалі перебуватиме такий пристрій, чи потрібно додатково обладнувати кімнату, змінювати розміщення меблів тощо.
Зверніть увагу, чи робить пристрій автообрізку (функція позначається, як cutter), чи є відклеювач (позначений peeler), чи можливе маркування і які RFID-мітки підтримуються.
Не завадить продумати і заздалегідь замовити рулон або навіть більшу кількість фарбувальної стрічки і паперу. Так у роботі не буде пауз. Вивчайте асортимент, звертайте увагу на відмінності та особливості, а якщо виникатимуть труднощі, звертайтеся до консультантів за підказками. Щоб було зрозуміліше, як такі пристрої працюють, розглянемо, як використовувати принтер для етикеток.
Як користуватися принтером етикеток
Такі принтери важливі в складській і торговельній діяльності. Залежно від ваги та об'ємів бувають переносними (мобільними) і стаціонарними (діляться на промислові та користувацькі).
Мобільні вирізняються мінімальними розмірами і вагою, працюють після зарядки від акумулятора. Ідеальні, коли необхідно вручну маркувати незначні обсяги продукції/товару.
Настільні розміщують на столах. За день вони здатні друкувати до 5000 етикеток. Для роботи обов'язкова мережа на 220В. Промислові працювати можуть і цілодобово, рулони дають змогу завантажувати до 6 метрів.
Друкують етикетки прямим способом термодруку або з використанням термотрансферного підходу. При першому варіанті текст вигорає, тобто на довговічність можна не розраховувати. Але якщо потрібен принтер для етикеток, чеків тощо, підійдуть чудово.
При другому способі друку виріб може використовуватися роками. Виходить стійким до не тільки до вологи, але також і до масел, і до жирів.
Після визначення необхідних для вибору параметрів, обов'язково вивчіть, яким чином буде використовуватися вподобаний принтер, визначте, де він буде розміщений, які для нього потрібні витратні матеріали тощо. Якщо з'являтимуться запитання, вивчайте інформацію на сайті або звертайтеся до консультантів за поясненнями і підказками.