Гумат калію продають у магазинах як рідкий концентрат, переважно темно-бура рідина складається з 80% гумату, калію, бурштинової та фульвової кислоти. Якщо потрібен стимулятор росту для рослин — кращого препарату не існує. А ще його другий плюс – простота використання.

Гумат калія в порошку має аналогічну дію, тільки потрібні ваги для точного дозування. Якщо трохи більше покласти - рослини страждатимуть, менше - немає сенсу використовувати.

Переваги Гумату калію обох форм:

  • зміцнює кореневу систему та стимулює коріння до розвитку;
  • знижує рівень нітратів у ґрунті в 2 рази;
  • прискорює дозрівання плодів;
  • підвищує імунну опірність рослин;
  • підвищує рівень хлорофілу у клітинах рослин;
  • забезпечує гарне засвоєння вітамінів та корисних мікроелементів у рослин.

Порошок легко розчинити у воді, на етикетках та упаковках завжди пишуть про дозування. Писати тут дозу безглуздо, тому що у кожного виробника свій концентрат. Купити гумат калію в Україні можна в інтернет-магазині ferteffect.com.ua!

Де і як застосовувати Гумат калію?

Замочування насіння перед посадкою – найперший етап. Розчин: 0,5 г (1/3 чайної ложки) на літр води. Цибулинні витримувати в розчині треба 8 годин, насіння - 24 години, живці 12 годин.

Полив із Гуматом калію теж ефективний: на 10 л води знадобиться столова ложка рідкого розчину. Зберігати його можна місяць із дня приготування, але тільки в холоді та не в прозорій тарі (можна взяти відро з кришкою).

Поливати можна розсаду, квіти, клумби. Перший раз через 2 тижні після появи 3 листки, потім у період бутонізації, потім під час цвітіння. Періодичність раз на 2 тижні по 300 мл або обприскуємо по листку (розсаду). Для обприскування по листку розчин інший – чайна ложка рідкого концентрату на 10 літрів води.

Передозування добривами ще гірше, ніж їх брак. Тому приказка «кашу олією не зіпсуєш» у цьому випадку не працює.

Гумінове добриво допомагає рослинам краще засвоювати та інші підживлення, розвиватися у всіх напрямках. Хтось боїться застосовувати, мовляв, хімію. Насправді хелатні властивості гуматів допомагають клітин культур з'єднуватися з іонами мікроелементів і швидше їх засвоювати.

Корисна порада: гумат натрію та гумат амонію краще використовувати разом із зольними добавками. При покупці препаратів шукайте ті, що мають повний комплекс мікроелементів.

Якщо перегодувати гуматами рослини, вони перестануть рости зовсім, а коріння усохне. І ще важлива інформація: гумінові добрива не покращують структуру ґрунту, для цього треба використовувати компост чи перегній.

Якщо у магазинах вашого населеного пункту поки не продають Гумат калію, його можна знайти та замовити в інтернет-магазинах, але вказуйте при оформленні та пошуку своє місто, щоб заощадити на вартості доставки.