Найкращий друг собак та кішок – це… Ветеринар! І ось чому.

Здоров'я вихованця залежить не тільки від генетики. У 90% випадків люди починають шукати ветеринара тоді, коли він терміново потрібний. При виникненні захворювань екстреного характеру доводиться звертатися до першого спеціаліста. Тим часом, хвороби набагато легше запобігти, ніж вилікувати. Періодичний контроль стану здоров'я дозволяє виявити ті чи інші проблеми на початковій стадії. І вже точно контакти перевіреної Ветеринарної клініки знадобляться тоді, коли стався «форс-мажор» і допомога потрібна зараз. Хороший господар заздалегідь вибирає ветклініку для свого вихованця, а не чекає на ситуацію із серії «все пропало».

Вибір ветеринарної клініки

Отже, завдання вибрати хорошу ветеринарну клініку. Яку клініку вважати за хорошу, а яку не дуже? І головне, як визначити, що вона гарна?

Легальність

Ветеринарна клініка повинна працювати на абсолютно законних підставах із реєстрацією в місцевому ветеринарному органі. Якщо лікувальний заклад має легальну реєстрацію, значить, якість послуг хоча б на папері відповідає прийнятим стандартам.

Ліцензія

У якісної ветеринарної клініки мають бути всі необхідні ліцензії. Наприклад, вакцина від сказу довіряється лише ліцензованим установам.

Розташування

По можливості вибирайте ветеринарну клініку ближче до будинку. Якщо туди потрібно буде їхати в екстреному порядку, вам не доведеться мчати через все місто.

Відгуки

Багато людей відгуків не вірять, справедливо вважаючи, що їх пишуть "свої". Здебільшого це стосується відгуків на сайтах самих клінік. А тим часом відгуки не варто повністю скидати з рахунків. Краще їх пошукати в інтернеті на сайтах-відзовиках або в соціальних мережах. Там правдоподібність вища.

Як то кажуть, скільки людей, тільки й думок. Тому не буває ідеальних ветеринарних клінік, які мають 100% позитивних відгуків. Проте відсутність відгуків, багато негативних відгуків, суперечки та сварки у коментарях – маркери того, що у клініці не все гаразд.

Сарафанне радіо

Рекомендації друзів та знайомих, мабуть, найнадійніший спосіб навести довідки. Друзі поганого не порадять. Якщо в ближньому оточенні немає собачників та кошатників, все одно закиньте вудку. У друзів також є друзі, які можуть поділитися цінними контактами.

Зовнішній вигляд

Це один із показників якості. Він спрацьовує не завжди, оскільки багато залежить від «рук» та компетенцій ветеринарів і не кожна клініка може похвалитися новою будівлею. Але чистота та доглянутість – це ті складові, на які слід звернути увагу.