Дніпро – одне з найбільш велосипедних міст України. Тут безліч велодоріжок та цікавих маршрутів, при цьому інфраструктура для любителів поїздок на двоколісному транспорті з кожним роком стає дедалі кращою. Тут нема чого дивуватися, адже велосипед — це зручно, швидко і корисно. Як результат, привчати дітей до їзди на такому транспорті слід із раннього віку. Потрібно лише знати, який велосипед вибрати.

Як визначитися з розміром велосипеда

Їзда на велосипеді - захоплююче і корисне заняття, але щоб таке проведення часу було максимально комфортним, слід підібрати модель з правильним діаметром коліс і підходящою рамою. У дитячих байків для різного віку є особливості:

  • 1-3 роки (зріст до 95 см). Як правило, йдеться про триколісні моделі. Ланцюги та гальма відсутні, конструкція максимально проста, але це не заважає малюкам отримувати море задоволення. Часто є ручка для управління батьками.
  • 3-4 роки. Справжні мініатюрні велосипеди з 12-дюймовими колесами та зменшеною рамою. Моделі відрізняються підвищеною міцністю, щоби витримувати падіння. Пара приставних коліщаток спрощує процес їзди для юних райдерів. Підходять для дітей зростом до 101 см.
  • 4-6 років. Моделі є збільшеною версією попередніх велосипедів, але для більш високих дітей (101-115 см). Як правило, використовуються колеса діаметром 16 дюймів. Додаткові коліщатка також присутні (їх частіше знімають ближче до 6 років).
  • 6-9 років (до 130 см). Діаметр коліс досягає 20 дюймів. У таких велосипедів вже розширено функціонал (можливість перемикання передач, передній амортизатор, допоміжне обладнання). Навчальних коліщаток немає.
  • 10-13 років. Підліткові моделі – повноцінні велобайки, але зі зменшеними габаритами. У коліс діаметр сягає 24 дюймів.

Але вік це досить умовний показник. Важливіше, щоб дитині було комфортно сидіти за велосипедом, а ноги діставали до землі.

Інші важливі параметри

Якщо плануєте купити велосипед у Дніпрі, радимо також звернути увагу на:

  • регулювання висоти сидіння і керма - завдяки такій опції байк прослужить набагато довше, адже транспорт буде рости разом з дитиною;
  • наявність захисного кожуха на ланцюгу - цей елемент запобігає нещасним випадкам через попадання шнурків і штанів у механізм;
  • додаткові аксесуари - запасне крило, насос для підкачування, кошик, кріплення для пляшечки та ін. стануть плюсом;
  • дизайн - модель повинна подобатися дитині, причому зараз доступні варіанти в різних кольорах, а також з яскравими принтами;
  • якість гальмівної системи.

Чи варто зараз купувати дитячий велосипед

Незважаючи на поточні події, життя триває. У сучасних реаліях ми не маємо ні причин, ні права відмовляти собі та дітям у маленьких радощах. Велосипед – це не просто транспорт, це – радісні емоції, щастя та посмішка на обличчі. Правильно підібраний двоколісний транспорт стане надійним другом та помічником вашої дитини!