Традиційно горищні сходи https://bukwood.ua/uk виготовляють із двох типів матеріалу – дерево та метал. Як ми вже говорили, і металеві, і дерев'яні вироби нашої компанії мають практично однакові технічні характеристики з погляду міцності та довговічності.

Тим не менш, при виборі матеріалу сходів слід враховувати деякі особливості, про які ми розповімо в цій статті.

Метал або дерево – що краще?

Кожен з цих матеріалів має свої переваги та недоліки. Щоб зрозуміти, який з них найкраще підходить саме вам, зверніть увагу на такі критерії:

  • призначення приміщення, в якому будуть встановлені горищні сходи;
  • температурний та вологий режим цього приміщення та горища (мансарди);
  • частота використання сходового маршу, а також готовність проводити регулярний догляд;
  • дизайн інтер'єра.

Також, звичайно, перед тим, як обрати один з варіантів, варто враховувати бюджет.

Розглянемо деякі приклади та особливості використання дерев'яних та металевих виробів.

Дерев'яні горищні сходи

Сходи з деревини мають більш естетичний зовнішній вигляд і чудово виглядають в житлових приміщеннях. Їх можна легко пофарбувати у будь-який колір, що відповідає вашому інтер'єру. Також можна покрити їх прозорим лаком, щоб було видно текстуру натурального дерева - такий варіант ідеально підходить для приміщень у стилі прованс, шале або кантрі. Важливим є і той беззаперечний факт, що сходи з деревини й досі є найекологічнішим варіантом з усіх сучасних пропозицій, то ж, радимо враховувати при виборі і його.

З іншого боку, дерево потребує регулярного догляду, а також реагує на перепади вологості та температури. Тому дерев'яні сходи найкраще встановлювати до утепленого горища або мансарди. За звичай, це має бути сухе приміщення з якісною вентиляцією.

Що стосується сорту деревини, то для горищних сходів найкраще підходить бук, який перевершує всі інші види дерева за всіма параметрами. Це - міцність, довговічність, вологостійкість та чудові естетичні якості. Саме цю деревину ми використовуємо для виготовлення складних горищних сходів.

Металеві горищні сходи

Сходи з металу - найкращий варіант для приміщень з нерегулярним тепловим і вологим режимом, наприклад, для неопалюваних літніх дачних будиночків. Також вони хороші для будь-яких підсобних та господарських приміщень з великою кількістю пилу та інших забруднювачів. Матеріал металевих сходів - алюміній або сталь з міцним антикорозійним покриттям. Тому такі вироби байдужі до підвищеної вологості, легко миються та не піддаються деформації при перепадах температур.

Крім того, металеві горищні сходи набули широкого застосування в ультра сучасних стилях інтер'єру. Вони чудово виглядають у житлових приміщеннях, оформлених в стилі лофт, промисловий, хай-тек, мінімалізм.

Що ще потрібно врахувати?

При виборі матеріалу горищних сходів також слід враховувати фактор безпеки. Більшість дерев'яних сходів витримують навантаження до 160 кг, а металеві - до 200. Тому якщо ви плануєте використовувати сходи для підйому та опускання важких вантажів, краще придбати металевий виріб. Крім того, сходи з металу рекомендуються при висоті стелі від 320 см.

Якщо вам все ж таки важко визначитися з вибором матеріалу, радимо вам звернути увагу на комбіновані горищні сходи. Їхні напрямні виконані з металу, а сходинки - з того ж міцного бука. Такий виріб підходить для більшості приміщень, у тому числі гаражів та майстерень, коли ви хочете надати їм більш затишного вигляду. І зрозуміло, комбіновані сходи шикарно виглядатимуть у більшості популярних на сьогодні стилях інтер'єру.