Є багато місць і способів пошуку квартир в оренду. Наразі найкращим інструментом для цього є передусім інтернет, а пропозиції на нерухомість в Польщі можна знайти на веб-сайтах галузевих оголошень. Таким порталом є, наприклад, domiporta.pl, де публікуються десятки тисяч пропозицій оренди з усієї Польщі. Соціальні мережі також є чудовим інформаційним каналом, де створюються тематичні групи про доступні місця в тому чи іншому місті. Тим не менше, не варто недооцінювати традиційні форми пошуку пропозицій, такі як місцева преса або рекламні стовпи. 

Варто прогулятися цікавим для вас районом та перевірити, чи немає реклами на сходах чи в місцевому магазині. Також слідкуйте за балконами та вікнами, адже буває, що власники вивішують банери з повідомленням про готовність здати квартиру в оренду. Ви також можете звернутися до професійного офісу нерухомості, який знайде для вас перевірену пропозицію та безпечно проведе вас через весь процес оренди.

Які документи вам потрібні?

Коли умови оренди узгоджені, тобто розмір орендної плати, терміни платежу або час, на який ви орендуєте майно, ви повинні укласти договір оренди в письмовій формі. Зміст цього договору також може включати:

  • строки повідомлення, 

  • розмір застави,

  • спосіб врегулювання ЗМІ,

  • інші зобов’язання сторін договору. 

Важливо точно перевірити, хто є власником майна, наприклад, через електронну систему земельних та іпотечних реєстрів, доступних на сайті Мін’юсту та укласти договір з усіма співвласниками або їх представниками. 

Також важливо точно описати стан майна та предметів у квартирі чи будинку. Як правило, специфікація меблів, обладнання або фурнітури входить до «Протоколу приймання-передачі». Якщо щось пошкоджено або зношено, ви також повинні врахувати цю інформацію. У цьому документі також варто зафіксувати стан лічильників – спожитої гарячої та холодної води, електроенергії, газу чи тепла. Ці стани стануть підставою для подальших розрахунків між орендарем та орендодавцем.

Скільки це коштує ?

Орендар повинен бути готовий платити щомісячну орендну плату, узгоджену з власником нерухомості. Дуже часто орендна плата за перший місяць оренди стягується наперед при укладенні договору оренди разом із заставою, яка забезпечує власника майна для покриття збитків або заборгованості по оренді. Завдаток зазвичай дорівнює 1-3 орендним ставкам, і його розмір часто залежить від стандарту обробки приміщення або вартості обладнання, яке знаходиться у власності. 

Джерело: https://appartment.org.ua/poland/