Найбільш поширений тип кондиціонерів – спліт системи, що є стандартом кондиціювання. Відповідно, побутовий кондиціонер отримав назву спліт-системи. Люди, які раніше не встановлювали таке обладнання, цікавляться, що таке спліт-системи і чому вони користуються великим попитом?

Спліт-система кондиціонування

Спліт-система відноситься до конструктивної версії кондиціонера, що включає внутрішній та зовнішній блоки. Назва системи походить від слова split, що перекладається як поділ на частини.

Функції кондиціонера в обладнанні виконують два блоки. Поговоримо про принцип роботи. За функціонування кондиціонера відповідає властивість рідини до змін станів внаслідок зміни тиску, поглинання чи випромінювання теплової енергії.

Усередині системи знаходиться хладагент. Завдяки цій спеціальній рідині без проблем забирається тепло і воно перетворюється на газ. Після цього під час конденсації відбувається ефективна його віддача.

Внаслідок постійної циркуляції холодоагенту тепло з приміщення виявляється зовні. Тим часом, спеціальні блоки вентиляторів допомагають розсіяти утворене тепло. Завдяки злагодженій роботі терморегулюючого вентиля та компресора змінюється тиск холодоагенту. Виходить, що зовнішній блок відповідає за викид тепла. Воно, в свою чергу, було відпрацьовано у приміщенні та викинуто внутрішнім блоком.

Функцію внутрішнього блоку в агрегаті виконує випарник. До нього надходить холодоагент і віддає холод у приміщення. Відбувається охолодження повітря у приміщенні. Після того як холодоагент буде нагрітий, він переміщається у зовнішній блок, де відбувається його охолодження.

За з'єднання блоків спліт-системи відповідають мідні трубки, ними переміщається хладагент і електричні кабелі управління. Допускається робота сучасних спліт-систем на обігрів. У такому випадку відбувається зміна функцій між зовнішнім та внутрішнім блоками.

Вибір спліт-системи

Вибираючи обладнання, варто визначитись з його потужністю. Тому виміряйте площу приміщення та підберіть потужність кондиціонера. Також зверніть увагу на функціональність цього технічного обладнання. Істотне значення мають режими роботи моделі, що цікавить.

Де придбати спліт-систему?

Останнім часом попитом стали користуватися інтернет-покупки. Щоб купити кондиціонер, варто знайти відповідний інтернет-магазин. Відкрити каталог його продукції, ознайомитися з асортиментом, почитати описи, вивчити характеристики, за необхідності звернутися за допомогою до консультантів, вибрати варіант оплати та доставки товару.