Пошук роботи є досить складним етапом дорослого життя. Особливо це стосується тих, хто шукає вакансію в серйозній компанії і немає досвіду. В такому випадку конче необхідно зацікавити рекрутера, виділитися на тлі інших претендентів на вакансію і головними інструментами в цьому є професійні резюме і супровідний лист. Без них у вас не буде жодного шансу отримати бажану посаду.
Резюме
Резюме - це коротка історія вашої професійної діяльності. Воно має бути структуроване та містити в собі тільки факти і цифри, які мають відношення до вакантної посади - це значно підвищить увагу потенційного роботодавця до вашої кандидатури. Але слід враховувати, що не завжди класичне резюме доречне, так як є певного роду вакансії, де цінують креативність. Наприклад, креативність цінується у тих, хто професійно займається написанням текстів, дизайнерів, маркетологів і т.д. В такому випадку резюме може бути написане у вигляді історії, але без води. Роботодавець повинен в-першу чергу розуміти, чим саме цінний такий кандидат.
Починатися резюме повинно стандартно. Тут описується те, які цілі ви переслідуєте, і якого рівня кар'єри вже досягли. Далі слід описати історію свого досвіду роботи, перечислити професійні знання та навички, можна також описати, як ці навички були отримані і чому ви ними пишаєтесь. А ось в графі інтереси можна дати політ своїй творчій фантазії, якщо ви хочете добавити креативності, в той час як в стандартному резюме цьому пункту приділяється відносно небагато уваги. Детальніше: Зразки резюме українською мовою В кінці потрібно перевірити резюме на наявність помилок. Грамотно написаний текст підкреслить професіоналізм його автора.
Супровідний лист до резюме
Здавалося б, що всю цю інформацію можна вказати і в супровідному листі, проте це дві різні речі і працюють вони лише комплексно. Варто враховувати, що супровідний лист не повинен просто повторювати резюме, він повинен його доповнювати. І якщо з резюме все більш менш ще зрозуміло, то що ж тоді писати в супровідному листі?
Супровідний лист виступає в ролі візитівки кандидата. Тут в обов'язковому порядку повинна бути присутня конкретика. Слід згадати найбільш важливі факти, які вкажуть на те, який у вас досвід і чим ви можете бути корисними роботодавцю.
Перед написанням супровідного листа слід обов'язково ознайомитись з інформацією про відкриту вакансію, продивитися сайт компанії, дізнатися ім’я отримувача листа. Це буде говорити про ваш намір, що ви серйозно налаштовані стати частиною команди.
Крім того, лист повинен бути гарно оформлений. Шрифтів краще задіяти не більше двох. Що стосується кольорів, то тут також повинні бути тільки чорний і білий, але якщо ви претендуєте на креативну посаду, то тут потрібно трохи виділитись.
У вільному доступі є велика кількість досить цікавих варіантів супровідних листів. Однак краще використовувати їх лише як зразки та постаратися написати свій варіант листа, що дозволить виділитися серед інших кандидатів.
Детальніше: Зразки супровідних листів до резюме