Сьогодні багато людей, які хворіють на алкоголізм. І хоча є багато чого більш цікавого у світі, але саме спиртні напої дарують відчуття свободи та впевненості у собі. Звичайно, можна звернутись у центр реабілітації, проте для цього кроку потрібно спочатку усвідомити проблему. Та для більшості алкоголіків це складно. І, навіть усвідомивши, вони все рівно не можуть позбутись негативної звички. А все тому, що першопричина так і не знайдена.

Які ж можуть бути причини? Їх декілька, найвідоміших, хоча іноді зустрічаються випадки, коли у людини відразу 2 або й 3 причини. Частіше за все люди п’ють через:

  • Невпевненість у собі, коли здається, що людина не відповідає чиїмось очікуванням, стандартам, не може знайти себе у суспільстві;
  • Перекладення провини на інших – державу, вчителів, які не дали змоги вивчитись, батьків, родину, що завадила успішній кар’єрі тощо;
  • Нездійснення мрій – до алкоголізму людина мріяла про щось, ставила перед собою мету, але так і не змогла досягти її, через це почала пити, щоб забутись, не замислюватись над провалом;
  • Втрата близької людини – смерть члена родини, друга, коханої, або ж розлучення;
  • Посттравматичний синдром;
  • Оточення.

Можуть бути й інші причини, чому людина вживає алкоголь. Деякі з них не явні, тому зрозуміти їх набагато складніше. З такою задачею може впоратись лише добре підготовлений психолог, працюючий з алкозалежними.

Вплив оточення

Не варто недооцінювати вплив оточення, адже саме воно найчастіше є причиною, чому людина не може кинути пити. Наприклад, важкі стосунки з близькими. Чоловік приходить додому напідпитку, дружина влаштовує скандал, у чоловіка стрес, який хочеться зняти. Він йде до свої друзів, в бар чи кафе, де, як йому здається, його зрозуміють приймуть таким, яким він є. Насправді, людині важко усвідомити, що ті «друзі» не є такими, інакше б не вмовляли скласти компанію у черговій вечірці. Але через домашній конфлікт чоловікові здається, що саме тут його справжня сім’я, якій можна поскаржитись на дружину та проблеми на роботі.

Близьким теж важко зрозуміти, що засудження, докори ще більше спонукають людину випивати. Тут варто не влаштовувати скандал, а вмовити звернутись до фахівців, причому без тиску, без звинувачень. Адже алкоголізм – це хвороба, яку можна лише вилікувати, використовуючи поетапні програми, розробивши стратегію для кожного індивідуального випадку, з допомогою психолога та нарколога.