Переважна більшість компаній в більшій чи меншій мірі використовують електроенергію.  Структура ФОП різноманітна, деякі з них є невеликими компаніями, де працює кілька людей, інші - представники вільних професій. Більше того, до їх групи входять люди, які працюють у формі самозайнятості. Тому виникає питання, чи вимагає бізнес приватного підприємця переходу на корпоративні тарифи?

Чому електроенергія дорожча для компаній?

Загалом у нашій країні постачальники електроенергії Дніпро пропонують енергію дорожчу для компаній. Бізнес тарифи мають більші витрати з двох основних причин.

Перший фактор стосується управління регулювання енергетики. Одним із завдань цієї установи є затвердження цін на електроенергію для домогосподарств за тарифом G. Більше того, бюро регулювання енергетики відповідає за забезпечення стабільності цін на електроенергію для кінцевих споживачів. На жаль, тарифи для компаній не підпадають під дію цих правил, тому вони залежать від ринку та політики окремих дистриб’юторів енергії.

Другий фактор, чому бізнес-тарифи дорожчі, має практичний аспект. Йдеться про договірні потужності, поставлені кінцевим одержувачам. Це кількість енергії, яка доставляється до місця використання в певний момент часу. Його сума вказана в контракті, і для компанії це гарантія того, що електроенергія буде постійно надходити до компанії з певною потужністю, що відповідає потребам компанії. Тарифи для компаній характеризуються більшою контрактною потужністю, оскільки саме підприємства використовують більше електричних приладів, ніж домогосподарства, і тому їх попит зазвичай значно вищий.

Деякі мікропідприємства у формі одноосібних підприємств не демонструють високого попиту на електроенергію. Досить уявити фахівця, який працює лише віддалено і для виконання своїх завдань йому потрібен лише персональний комп’ютер. Те саме стосується художників, які у своїх домашніх студіях не використовують електроенергію ні для чого іншого, як для освітлення.

Коли власник ФОП може використовувати тариф G?

На практиці тариф G, пропонований на сайті https://tek.energy/ використовується не тільки домогосподарствами. Кінцевими одержувачами, виходячи з таких ставок є релігійні будівлі, хоспіси, деякі державні установи чи дитячі будинки. Звичайно, одноосібники не належать до жодної з цих категорій, але також мають право користуватися тарифом G за певних умов, хоча багато що залежить від постачальника електроенергії.

 Більше інфрмації читайте на сайті tek.energy