Сонячний інвертор або фотоелектричний інвертор — це пристрій, що знаходиться поруч з фотоелектричними панелями, серцем фотоелектричних установок. Його функція полягає в обробці постійного струму, виробленого PV-модулями, в змінний (AC). Саме цей струм використовується в будинках для живлення електроприладів.

сонячні панелі

Конструкція інвертора

Основний компонент інвертора — це система, яка перетворює постійну напругу (DC), вироблену панелями, в змінну (AC), що використовується приладами. Крім того, до його складу входять: вхідні системи, з'єднувальні ланцюги PV-модулів, система управління та безпеки, яка забезпечує ефективну роботу установки, а також система відстеження максимальної точки роботи модулів (MPPT). Система управління забезпечує зв'язок між інвертором і зовнішнім світом через РК-дисплей або інтерфейс. Сонячна панель 500 вт, яку можна придбати за посиланням https://www.solargarden.com.ua/product-category/sonyachni-paneli-vid-500-vt/, також потребує встановлення інвертора для якісної роботи .

Спосіб монтажу

Монтаж інверторів може здійснюватися як всередині будівлі, так і зовні. Якщо інвертор монтується в будівлі, його розміщення на стіні має бути адаптовано до існуючої інфраструктури, зберігаючи відстань, яку визначають виробники в інструкції з монтажу. Якщо ви маєте справу з установкою окремо, то інвертор слід монтувати під панелями. Такий інвертор повинен мати вищий захист.

Якщо відстань дуже велика, ми можемо використовувати великі поперечні перерізи кабелів, що компенсують втрати. Для ефективнішого управління і передачі сигналу можна також використовувати підсилювач сигналу безпосередньо в конструкції панелей.

Принцип роботи інвертора

Інвертор, крім перетворення постійного струму (DC) в змінний (AC) 230 В/50 Гц, контролює параметри роботи мережі, такі як: частота, напруга і відповідно реагує, коли параметри знаходяться за межами норм. Крім того, на основі зібраних даних про роботу установки інвертор оптимізує роботу за допомогою наявної системи відстеження максимальної точки роботи модулів MPPT.

Що таке MPPT

Система MPTT дозволяє збільшити кількість одержуваної енергії до десятка відсотків. Комерційно доступні PV-модулі не мають фіксованої точки максимальної потужності, і насправді їх потужність залежить від погодних умов. Схема інвертора відстежує, де знаходиться точка MPP (точка максимальної потужності), і відповідає поточному її значенню. Таким чином, ми отримуємо більше енергії від PV-панелей. Кожен сучасний інвертор має принаймні один чіп MPPT.

сонячні панелі

Однак для правильної роботи цієї системи кожен модуль в установці повинен бути ідентичним, це означає, що послідовні або паралельні PV-панелі повинні бути одного типу і мати однакові технічні параметри. Варто звернути увагу на параметри струму і напруги кожного модуля і відповідно узгодити модулі в ланцюгах. Це може бути зроблено на основі параметрів, які рекомендує виробник для своїх модулів. Вони повинні бути встановлені з однаковим нахилом і аналогічним розташуванням. Ці вимоги повинні бути виконані для оптимальної роботи системи відстеження MPPT.