Металошукачі застосовують у багатьох сферах: у медицині, в охороні, в аеропортах та на державних кордонах, для виявлення мін, для пошуку історичних цінностей тощо.

Різновиди металошукачів

  • Грунтові. Такі прилади використовують для пошуку металу у ґрунті. Вони можуть бути простими, професійними або напівпрофесійними. В залежності від різновиду, вони можуть розпізнавати метал на різній глибині. Також такі металошукачі мають різну дискримінацію, визначати той чи інший різновид металу за його електропровідністю та індуктивністю. А також вони мають різні частоти, що дозволяє шукати на більшій чи меншій глибині. Для новачків достатньо буде користуватись простими металошукачами, більш досвідчені використовують професійне або напівпрофесійне обладнання.
  • Підводні та глибинні. Такий металошукач використовується у сфері будівництва та архітектури.
  • Стаціонарні рамочні або арочні. Широко застосовуються в аеропортах для виявлення металевих предметів у багажі або у людини.
  • Ручні. Використовуються для огляду людини. Такі прилади не шкодять здоров’ю людини і є абсолютно мобільними так компактними.
  • Точкові або пінпойнтери. Працюють на глибині не більш ніж 5 см. Можуть використовуватись у будівельних роботах, наприклад, для виявлення місця знаходження проводки у стіні. Для того, щоб не пошкодити її під час свердління стіни. Вони надзвичайно точні, показують знаходження металевого предмету з точністю до міліметра.

Які знахідки роблять за допомогою металошукача

Деякі люди мають таке хобі, як шукати цінності у ґрунті. За допомогою металошукача знаходять різні предмети як сучасні, так і стародавні, які мають історичну цінність. Земля досить добре зберігає такі речі. Частіше за все до цікавих знахідок відносять срібні або мідні монети, прикраси, хрести, іконки, медалі, зброю тощо.

З чого почати новачку?

Першим важливим кроком є саме вибір металошукача. Тут потрібно орієнтуватись на власні цілі, бюджет, характеристики пристроїв. Можна запитати поради у консультанта в спеціалізованому магазині або більш досвідчених товаришів. Якщо є можливість спробувати у дії пристрій друзів або знайомих, або орендувати його – це буде великою перевагою. Адже кожна окрема особа має свої запити і параметри. Металошукач, який ідеально підходить одній людині може бути зовсім незрозумілим та незручним для іншої.