Велика кількість українців регулярно відвідує сусідню Польщу для відпочинку, зустрічі з друзями та родичами, ведення комерційної діяльності, шопінгу тощо. Перебуваючи на території цієї країни, громадяни України використовують національну польську грошову одиницю – злотий. Валюта Польщі дозволяє українцям інвестувати в різні проекти, купувати товари та послуги, мандрувати цією чудовою країною.

Після проходження українського кордону наші громадяни стикаються з необхідністю поміняти злоті на гривню для подальшого її використання. Курс валютної пари гривня-злотий не дуже змінився за останні роки, не дивлячись на суттєве знецінення нашої грошової одиниці. Яким чином формується котирування польської валюти? Які фактори впливають на курс польського злотого?

Інструменти впливу на вартість валюти Польщі

Суттєву роль у зміні курсу валютної пари злотий-гривня відіграють макроекономічні показники двох країн. Тому українським інвесторам потрібно постійно відслідковувати такі чинники як:

  • зміни ВВП Польщі та України;
  • розмір державного боргу;
  • показники безробіття та інфляції;
  • облікова ставка центральних банків обох країн;
  • платіжні, торгові баланси.

Крім того, вартість польської національної валюти залежить від політики українського та польського центрального банку, наприклад, програма стримування валютного курсу, додаткова емісія грошової маси, інтервенція, зміни відсоткових ставок та багато іншого.

Ситуація на фінансових ринках України, Польщі також впливає на рівень вартості іноземної валюти. Наприклад, обсяги боргових зобов’язань, кількість виданих або отриманих кредитів. Такі фактори можуть призвести до збільшення або зменшення вартості місцевої грошової одиниці.

Ще одним важливим чинником зміни валютного курсу злотий-гривня є кількість угод, які були оформлені у галузі виробництва сировини, товарів або послуг, які займають 65% польської економіки. Наразі Польща та Україна залишаються стратегічно важливими партнерами, тому вартість фінансових транзакцій з цією валютною парою зберігається практично на однаковому рівні протягом останніх 5 років.

Надійний обмін

Купити польський злотий за українську гривню з мінімальною комісією можливо через обмінні сервіси. Такі фінансові транзакції повністю безпечні, а також виконуються дуже швидко, що дозволяє українцям почати розпоряджатися грошима вже через десять хвилин.