Великі, брутальні ножі у нас традиційно люблять. Але, на жаль, дуже часто ми потрапляємо в ситуацію з розряду, як то кажуть, «бачить око, та зуб не йме». Ні купити, ні користуватися ножем, якщо він потрапив в розряд холодної зброї, без складнощів та зайвого головного болю вам не дадуть. А вже про те, щоб ввезти такий ніж з-за кордону, і мови немає. Багато інтернет-магазинів відразу попереджають, що подібні товари в нашому напрямку не висилаються. Ось і доводиться виробникам, продавцям і покупцям вдаватися до різних хитрощів. Один з варіантів – «конверсія» визнаної зброєю моделі. Приведення її конструкції до допустимих законом параметрів.

Головний герой сьогоднішнього огляду Grand Way 2498 – якраз результат подібної метаморфози.

Трохи історії

Якщо придивитися до цього ножа, не важко помітити, що він дуже схожий на бойові ножі від американської компанії SOG. Зокрема, модель SOG Goverment-Tactical (приблизний переклад: "тактичний за держзамовленням"), назву якої американці скорочують до не дуже красивого для нашого вуха «Gov-Tac» ("гов-тек").

Компанія SOG Specialty Knives, Inc. була створена в 1986 році в США. Засновник компанії Спенсер Фрейзер був захоплений армійської екіпіровкою часів В'єтнамської Війни. Одного разу в його руки потрапив ніж MACW-SOG knife. Ніж був розроблений спеціально для розвідувально-диверсійного підрозділу ЦРУ SOG (Special Operations Group). MACW-SOG knife активно використовувався у ході війни, але, так як він перебував на озброєнні нечисленного елітного підрозділу, так і залишився раритетом.

Ніж Фрейзеру дуже сподобався. Та настільки, що заснована ним фірма досі виробляє і сам «Gov-Tac», і різного роду редизайни та варіації на його тему.

Тобто, власне кажучи, компанія SOG вже сама виробляє сучасні репліки і редизайни знаменитого «цереушного» ножа. Так що те, що Grand Way 2498, в свою чергу, є реплікою, зовсім не є чимось незвичайним.

Тепер докладніше про репліці Gov-Tac від Grand Way

Відразу хочеться обмовитися. Це не повна копія «один в один». Але дуже і дуже близька по дизайну варіація.

Що ж зробив виробник, для того, щоб наші органи «усіляких справ» допускали його до вільного продажу?

Справа в тому, що, щоб ніж був визнаний ХЗ (холодною зброєю), відповідно до закону, в ньому повинен бути присутнім цілий комплекс ознак. Якщо одна з цих ознак відсутня, ніж вже (з великою ймовірністю) ХЗ не буде. І, найчастіше, елементом від якого відмовляються виробники, є гарда. Той самий «упор» для руки.

Можна скільки завгодно сперечатися про розумність того факту, що закон чіпляється до елементу що просто робить використання ножа більш безпечним для власника. Це нічого не дасть.

Якщо ми говоримо про репліку бойового ножа, то не можна не відзначити і той факт, що втрата гарди дуже часто не в кращу сторону позначається на загальному враженні, яке виробляє його зовнішній вигляд. Ніж одразу стає якимось менш войовничим, чи що.

У Grand Way 2498 гарду не чіпали. Тому при вигляді «в профіль» від свого "предка" він майже не відрізняється. Що, звичайно ж, здорово. На поличці ніж взагалі буде виглядати «на ура».

Але за все треба платити. Чим розплатився з "законом" Grand Way 2498? Товщиною обуха у першу чергу. Вона у нього рівно наполовину менша, ніж у Gov-Tec.

З одного боку, це трохи сумно. З іншого боку, нічого не поробиш.

Так, тепер це не той лом для диверсантів. Але і ви, швидше за все, не будете розкривати їм армійські ящики, рити землю і всіляко псувати вьетконгівськое майно?

Ну а різати щось, хоч продукти на похідний-польовій кухні, хоч здобич або улов краще ножем не дуже товстим в обусі. Більш тонкий клинок буде просто краще проникати в матеріал, це вам кожен скаже.

Остаточний вердикт

Так що ж можна сказати про ці ножі? Для чого вони потрібні і кому його в першу чергу їх слід рекомендувати? Кому буде корисним купити тактичний ніж Grand Way 2498?

Перше - для ролі похідного (туристичного) ножа Grand Way 2498 цілком згодиться. Зроблений він із розумом. Радує великий клинок. Радує дійсно безпечна рукоять. З огляду на те, що велика частина робіт для сучасних ножів це все ж таки - робота по кухні, ніж цілком себе виправдовує.

Так, їм не варто розкривати ящики і рубати палі дерев'яних мостів. Але, поклавши руку на серце, як часто ви взагалі чимось таким займаєтеся?

Зате ніж гарний. Міцний. Великий. Зручний. І з історією.

Друге. Якщо вам потрібен серйозно і переконливо виглядаючий ніж, який не викликає питань – знову ж Grand Way 2498 цілком ваш варіант.

Третє. Для колекціонерів і любителів військової історії, що не мають багато зайвих грошей, чи не ще не мають дозволу на колекціонування ХЗ, цей ніж – теж цілком собі варіант.

Так що рекомендуємо з легкою душею.

До речі, те, що Grand Way 2498 реально в рази дешевше навіть тайваньских ножей від SOG (про колекційні оригінали часів війни ми взагалі розумно промовчимо), теж, цілком ймовірно, стане для вас серйозним аргументом на його користь в наш непростий час.

Джерело - https://grandway.ua