Якщо ви чи хтось із членів вашої родини страждає нападами задухи, приступами запаморочення, респіраторними захворюваннями чи алергією, то для визначення причини необхідно провести аналіз повітря в домашніх умовах. Для цього треба придбати комплект для хімічного аналізу повітряного середовища. Комплект складається з декількох експрес-тестів на визначення забруднень, які найбільш часто зустрічаються.

Часто питанню якості повітря не приділяється належної уваги, але цей аспект вкрай важливий для забезпечення безпеки життєдіяльності. Шкідливі хімічні й токсичні речовини поширюються в повітряному середовищі й з часом наносять серйозну шкоду здоров’ю. В інтернет-магазині аналізів та тестів nanomarket.ua можна придбати ряд наборів і тестів для самостійної перевірки якості повітря в домашніх умовах.

Як перевірити якість повітря в будинку

Хімічний аналіз повітря в багатьох будинках, розташованих в промислових районах, показує наявність в повітрі формальдегіду, чадного газу, аміаку, в концентрації вище допустимої в декілька разів. Люди, які живуть в чистих районах міста також піддаються впливу шкідливих речовин:

  • Формальдегід активно виділяють меблі, виготовлені з низькосортного ДСП.
  • Чадний газ у величезних концентраціях виділяється при згоранні органіки, сміттєвих звалищ.
  • Дуже багато забруднень в наші квартири потрапляє від неправильно працюючих систем вентиляції й кондиціонування.

Як виміряти пари ртуті в домашніх умовах?

Питання про те, як виміряти пари ртуті, чи провести аналіз повітря на ртуть, хвилює не тільки власників термометрів старого зразка, які по необережності розбили пристрій, але й тих, хто недавно переїхав у нову квартиру чи сумнівається в чистоті атмосфери свого житла.

Експрес-тести на визначення ртуті є засобом первинного виявлення ртутного забруднення. Вони призначені для виявлення небезпеки на рівні, граничному при тривалій робочій зміні.

Використання експрес-тестів на виявлення ртуті особливо ефективно в умовах відсутності провітрювання свіжим повітрям:

  • для хімічного контролю повітряного середовища в робочих, складських, лабораторних, навчальних, житлових та інших приміщень;
  • при пошукові місць забруднення крапельно-рідкою ртуттю;
  • в ході виробничого лабораторного контролю.

Чистота в будинку

Це надзвичайно важливий параметр, від якого багато в чому залежить ваше здоров’я. Повітря повинно потрапляти у квартиру чистим, без вихлопних газів й міської пилюки.

До проблем може призвести навіть звичайне прибирання. Багато засобів побутової хімії містять шкідливі речовини, наприклад формальдегід. Ці речовини залишаються на поверхні та в повітрі. Якщо перестаратись у застосуванні таких засобів, концентрація хімічних речовин може стати небезпечною для здоров’я.

У випадку з неякісними будівельними матеріалами й меблями ситуація ще гірша: вони можуть виділяти формальдегід, фенол і ефіри карбонових кислот постійно. Тому варто дуже ретельно підбирати меблі в будинок і звертати увагу на сертифікати якості.