Швелер - це металевий виріб П-подібної форми, що забезпечує опір навантажень і використовується для додання конструкції додаткової стійкості. Всі види деталі стійкі до деформації і до механічних пошкоджень. Щоб елемент виконував заплановану проектом функцію, потрібно правильно підібрати його тип і форму, що визначають загальні характеристики.

Характеристики

Металевий елемент витримує навантаження на вигин і осьового характеру, а також вібрацію. Швелер в Метінвест СМЦ можна придбати для використання в промисловому виробництві, а також для застосування в умовах професійного і самостійного будівництва. Різні його види відрізняються типорозміром і маркою стали, від яких залежать базові характеристики, що визначають несучі здібності.

Високі технічні характеристики обумовлені видом матеріалу виготовлення і способом його обробки, що в комплексі забезпечує гарну міцність. Основними параметрами швелера є:

  • висота і ширина полки;
  • товщина стінок і полки;
  • радіуси заокруглень та інерції;
  • площа перерізу;
  • фактор перекосу полки;
  • типи прогинів;
  • моменти статичний і опору.

Види

Швелери класифікуються за способом виробництва, розмірами і розташуванням полиць. За форматом виготовлення деталей вони бувають гарячекатані і гнутими. Перший варіант виробів проводиться за технологією гарячого катання, а другий - холодного. Візуально вони відрізняються кутами, який у гнутого швелера більш округлий, однак загальні характеристики і сфера застосування виробів різні.

Розміри виробів регламентуються нормативними актами. За цим параметром вони поділяються на швелери звичайної, підвищеної і високої точності. Полиці можуть розташовуватися в виробі паралельно або з ухилом. Також виготовляються швелери з комбінованим розташуванням елемента.

Де використовується

Як самостійний елемент швелер встановлюється в каркасах будівель, пандусів і перекриттів. Він застосовуються при зведенні мостів, опорних колон і прогонів покрівельного типу. Їх купують при плануванні прокладки комунікації і для підсилень конструкцій несучого типу при будівництві та реконструкції.

Висновки

Швелер - це металевий елемент, який широко застосовується в різних сферах діяльності, в тому числі і професійних. Щоб він забезпечував плановану функціональність, потрібно вибрати модель, яка підходить за розмірами, характеристикам і сфері використання.