Потенційні жертви популярних шахрайських схем-новачки, тільки почали освоювати Інтернет і основи заробітку в мережі. Саме вони купуються на оголошення про легкі гроші для всіх бажаючих. Наш експерт Вольдемар Воронцовський викриває аферистів.

Шахрайство з роботою на дому налічує вже майже 100 років. Все почалося в часи Великої депресії в США з так званих «конвертів з начинкою». Суть полягала в наступному: потенційна жертва отримувала лист, в якому говорилося, що можна заробити $2 за кожен заповнений і відправлений конверт. За інструкцію з правил заповнення і відправки конвертів потрібно теж було заплатити $2. В результаті після оплати жертва отримувала інструкцію, в якій розповідалося про заробіток на аналогічній розсилці листів…

Читайте також статтю: Сортування картинок за гроші - Вся правда про цю «Роботу».

У наш час заголовки «Робота на дому...», «Легкий заробіток для студентів і молодих мам...» і їм подібні оголошення вже давно стали частиною повсякденного життя. І 80% населення знають або підозрюють, що це пастка для довірливих, але залишаються ці самі 20% наївних, які відгукуються — і потрапляють в пастку.

Підсумок завжди один: довірившись солодкоречивим шахраям і купившись на їх обіцянки «легального» заробітку, жертва позбавляється енної суми грошей. І звинувачувати тут нікого, крім себе. Залишається тільки задовольнятися отриманим досвідом, але краще дізнатися, як уникнути подібної долі.

Отже, незалежно від того, де розміщується оголошення про заробіток — на ліхтарному стовпі або в Інтернеті, — схема дії у шахраїв одна: знайти «лоха» — втертися до нього в довіру — отримати від нього гроші — обдурити і «втратити контакти».

Як знаходять потенційних "клієнтів"?

В Інтернеті є багато сайтів, красиво оформлених і зовні благопристойних, про простий і прибутковий заробіток. Наприклад « "молода перспективна компанія" варення від бабусі " потребує ініціативних працівників для сортування етикеток для банок з варенням. Вік від 0 до 99, досвід не потрібен, пишіть на [email protected]». на цьому ж сайті ви знайдете барвисті фотографії дивовижних банок з варенням і відгуки «працівників», які побудували завдяки сортуванню етикеток квартири або заробили на відпочинок на Карибських островах. Інших контактів на сайті і тим більше реальної адреси розташування офісу або складу Ви не знайдете.

Далі йдуть слогани типу «Ми платимо не багато — ми платимо справедливо» або «Заробіть з нами впевнено і надійно».

І що ви думаєте? Знаходяться ті, хто готовий «Сортувати етикетки», і відгукуються на оголошення.

Ще один варіант-складальник. Вам пропонують набирати текст на комп'ютері з аудіодиску або рукописи.

Як втираються в довіру?

Відгукнувшись на оголошення про роботу, ви отримаєте багатосторінкову пафосну інформацію про грандіозні перспективи і, цілком можливо, попередній графік ваших доходів. Суми вас також вразять: зазвичай шахраї пропонують від 10 тисяч рублівгрн на місяць вже на старті.

Як отримують гроші?

Отже, ви вражені і готові Сортувати етикетки на "варення від бабусі " або набирати текст хоч сьогодні. Всі щасливі, всі задоволені, тільки одне "але", яке може бути в декількох варіантах:

  • вам пропонують внести завдаток за сортовану продукцію, вартість якої відшкодують із зарплатою, наприклад 500 грн;
  • коробку з етикетками надішлють поштою, і потрібно заплатити за доставку, припустимо, 300 грн;
  • якщо робота пов'язана з набором тексту, потрібно сплатити "страховий внесок" за збереження диска або рукопису.

У всіх випадках гроші потрібно буде заплатити переказом на електронний гаманець разовим платежем.

Обман? Обман!

Далі все розвивається за різними сценаріями з безсумнівним сумним кінцем. Найчастіше після переказу грошей "роботодавці" просто зникають і більше не відповідають на листи. Іноді вони не зникають, а навіть приймають роботу, знову ж запропонувавши відправити розсортовані етикетки поштою, звичайно ж, за ваш рахунок. Далі в листі вам напишуть, що коробку не отримали, і запропонують додатково компенсувати «втрату», або ж що отримали, але сортування проведена неправильно або що-небудь в тому ж дусі.

Іноді уявні роботодавці можуть запропонувати пройти тестове завдання, за перевірку якого вам доведеться заплатити, або відправити платне СМС для реєстрації на сайті.

Підсумок один: ви залишаєтеся без грошей, розчарованим і з пошарпаними нервами.

Вчимося на помилках

Все вищевикладене - це приблизна схема дій брехунів. В якості "заробітку" вам можуть запропонувати що завгодно, але в основному це зводиться до якої-небудь дрібної, але рутинної роботи: сортування, упаковці, набору тексту і т. п.

Що потрібно знати, щоб не стати жертвою шахраїв?

Помилка № 1

Сайт з пропозицією про роботу, де в якості контактних даних вказано тільки електронну адресу, — це 99,9% лохотрон.

Поважаючий себе роботодавець завжди вкаже назву і юридичну адресу організації, діючий телефон та інші реквізити.

Для виставлення вакансій є електронні біржі праці та численні портали, пов'язані з пошуком роботи або співробітників.

Помилка № 2

Подумайте, чи варто примітивна робота, що не вимагає особливих навичок, тієї суми, яку вказують в оголошеннях? Ні.

По-перше, такого роду ручна праця якщо і використовують, то оплачують його мінімально.

По-друге, будь-яке більш-менш велике виробництво давно автоматизувало такого роду процеси.

Помилка № 3

Віддалена робота в наш час стає все більш затребуваною. Чому? Економія. Не потрібно платити за фіксоване робоче місце, амортизацію обладнання, електроенергію і т.д. Однак це відноситься до роботи за комп'ютером, коли працівник виконує необхідні завдання вдома, а потім пересилає їх в головний офіс. У таких випадках роботодавець завжди обумовлює умови, досвід роботи і вимоги. У позаштатного співробітника завжди буде гарантія збуту якісно виконаної роботи і оплати праці. І найголовніше: роботодавець ніколи не попросить передоплату перед початком роботи!

Помилка № 4

Для перерахування грошей на карту досить її номера і дати дії карти, вся інша інформація призначена тільки для власника карти. Тому, якщо "роботодавець" просить надіслати всі реквізити вашої кредитної картки або її двосторонній скан, не виконуйте його прохання. Відправивши всі дані, ви просто подаруєте шахраям свої гроші.

Запам'ятайте: халявної роботи, особливо в Інтернеті, немає! Все, що добре оплачується, вимагає професіоналізму, спеціальних навичок або довгої і важкої праці. Якщо ви хочете заробити вдома, то в пошуках оголошень керуйтеся основним принципом: виконана робота — заплачені гроші. Ні про які фінансові вкладення в проект роботодавця і платних тестуваннях і мови бути не повинно. Всі доставки, посилки, витратні матеріали і навіть навчання оплачує замовник.

Працювати і гідно заробляти важливо і потрібно. Тому не шукайте халяви, а краще розвивайтеся і вдосконалюйтеся, щоб не ви шукали роботу, а роботодавець — вас.

Джерело - портал itstatti.in.ua.