Використання іригатора збереже здоров’я ротової порожнини та попередить розвиток стоматологічних проблем. Прилад ефективно видаляє залишки їжі із міжзубних проміжків, проводить глибоке очищення ділянок біля ясен та інших важкодоступних для зубної щітки місць.

Але чи всім потрібен даний пристрій і в яких випадках він особливо необхідний, розберемось далі.

Ознаки, які говорять про необхідність використання іригатора

Стоматологи рекомендують використовувати іригатор абсолютно всім дорослим та навіть дітям. Адже цей пристрій ─ найкраща профілактика запальних хвороб зубів та ясен.

А особливо необхідний він в тих випадках, коли вже є якісь стоматологічні захворювання:

  1. Чутливі зуби. Найчастіше така проблема виникає у людей, які мають тонку емаль на зубах. А стончуватись вона може в результаті того, що між зубами залишаються частинки їжі, а зубна щітка не здатна повноцінно очистити ці труднодоступні місця.

  2. Наявність брекетів. Між металевими конструкціями та зубами постійно накопичується їжа і видалити її зубною щіткою складно. Щоб не зіпсувати брекети та зберегти емаль стоматологи рекомендують використовувати іригатор.

  3. Кровоточивість ясен. Для розвитку цієї проблеми є масса причин і дуже часто це формування зубного каменю. Регулярне застосування іригатора допоможе попередити його розвиток.

  4. Неприємний запах з рота (галітоз). Дуже часто ця проблема виникає в результаті недостатньої гігієни. Також галітоз може з’являтись тоді, коли у ротовій порожнині є так звані пародонтологічні «кармани» в яких накопичується їжа та розмножуються бактерії. Зубною щіткою неможливо гарно очистити ці ділянки.

  5. Діабет та куріння. Люди, які мають ці проблеми потребують посиленої гігієни, так як вони більш схильні до розвитку запальних захворювань ротової порожнини.

  6. Наявність імплантів. Навіть незначне запалення може викликати реакцію відторгнення, саме тому потрібно постійно підтримувати ідеальну чистоту в ротовій порожнині.

  7. Карієс, парадонтит та парадонтоз. Якщо вже є ознаки цих хвороб, то використання іригатора просто необхідне.

  8. Вагітність. Під час виношування дитини у організмі жінки відбуваються гормональні перебудови і змінюється обмін речовин. Все це дуже часто призводить до ряду проблем з зубами. Тому додаткова гігієна ротової порожнини в цей період є необхідною.

  9. Наявність «мостів». Установка подібних конструкцій часто супроводжується опущенням ясен. В результаті між ними та «мостом» формуються щілини, в яких можуть розмножуватись бактерії та залишатися шматочки їжі.

  10. Наявність коронок та вінірів. Їх встановлення провокує опущення ясен, в результаті чого біля шийки зубу формуються заглиблення, які теж потребують ретельного догляду.

В усіх вищеперелічених випадках іригатор є незамінною річчю. Сучасні моделі як, наприклад, Xiaomi Soocas W3 забезпечать ретельний догляд за ротовою порожниною, що допоможе в профілактиці та лікуванні більшості стоматологічних проблем та захворювань.