Історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишевського був заснований ще в далекому 1963 році. Сьогодні він вабить до себе тисячі туристів, яким до душі історичні пам'ятники й археологічні артефакти. Тут зібрані відразу кілька епох, кожна в окремому залі. Одна з кімнат є експозицією половецьких ідолів. Відправившись далі, можна подивитися, як жили козаки в 15–18 століттях.

Історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишевського відомий своєю величезною експозицією старовинної зброї та гончарних виробів. Тут є цілий зал, присвячений побуту пересічних українців того часу. Окремо висвітлена тема Голодомору й світових війн, що торкнулися країну, — величезна кількість фотографій, документів і артефактів, здатних багато розповісти про голод та епічні битви.

Відправившись на екскурсію в Новомосковський краєзнавчий музей, потрібно обов'язково відвідати експозицію з гучною назвою — «Сучасний Новомосковськ». Вона розповість про останні зміни, що сталися в регіоні за останні 20 років.

При музеї працює бібліотека. У ній читачам доступні роботи відомих авторів з історії, етнографії та фольклору Дніпропетровської області та сусідніх регіонів.

Раніше Історико-краєзнавчий музей знаходився в Троїцькому соборі. Тільки в 1901 р. всі експозиції були переміщені в нову будівлю, побудовану спеціально під потреби майбутнього музею. Примітно, що його архітектура строго відповідає тенденціям українського модерну.

На жаль, на час карантину, оголошеного для перешкоджання поширення коронавірусу, Історико-краєзнавчий музей ім. Петра Калнишевського закритий для відвідувачів. Багато фото з нього можна знайти в інтернеті, але це все одно не те, адже хочеться відчувати дух історії наживо. В очікуванні завершення карантинних заходів, після яких можна буде поїхати на екскурсію, пропонуємо розважити себе іграми. Спеціально для вас тут наші експерти зібрали рейтинг кращих онлайн-казино країни.