Сонячний колектор або сонячний батарея, також є тепловим сонячним колектором, що перетворює сонячну радіацію в теплову енергію. Тепло можна використовувати для опалення, охолодження, знезараження води, опріснення води та ще в дуже великому переліку інших напрямків.  Завдяки ньому вдається не тільки економити, але й заробляти – продаючи залишки виробленої енергії державі.

Сонячні колектори Solarbud.Energy можуть бути встановлені як на дахах будівель, так і в якості систем відкритого простору. Системи відкритого простору використовуються, зокрема, у вигляді великих систем як основного елементу сонячних систем централізованого теплопостачання. Рідкий теплоносій такий як масло і вода, зазвичай нагрівається в колекторах. Сонячні колектори, які нагрівають повітря, називаються збірники повітря.

Принцип теплового сонячного колектора

Теплові сонячні колектори досягають щодо високого рівня ефективності при використанні сонячного випромінювання - зазвичай від 60 до 75%. Центральним компонентом колектора є сонячний поглинач, який перетворює енергію сонячного випромінювання в тепло і випромінює її в теплоносій, що протікає через нього. За допомогою цієї теплопередающей середовища тепло відводиться з колектора, наприклад, через теплообмінник, а потім використовується або безпосередньо зберігається. Щоб зменшити неминучі втрати тепла, необхідна хороша теплоізоляція поглинача від навколишнього середовища.

Розрізняють технологію ізоляції

  • Плоскі колектори з використанням звичайного ізоляційного матеріалу;
  • Вакуумні трубчасті колектори, які забезпечують ізоляцію через вакуум, але коштують дорожче;
  • Плоскі вакуумні колектори, гарне співвідношення брутто і нетто, і вакуумна ізоляція.
  • Поодинокі поглиначі, які використовуються в якості низькотемпературних колекторів для обігріву басейнів: вони зазвичай виготовляються з пластика і зазвичай взагалі не мають додаткової ізоляції.

Найпростіший дизайн - темний, наповнений водою контейнер. На сонці відповідні контейнери нагріваються до температури кипіння протягом декількох годин, які використовувалися на півдні на протязі століть. Навіть в Центральній Європі звичайний садовий шланг може досягати температури води вище 60 ° C влітку. За гігієнічним причин цей метод не повинен використовуватися для питної води.

Сонячне централізоване теплопостачання відноситься до постачання великих житлових і промислових площ за допомогою великих колекторних полів і теплових мереж відновлюваної, беземісійній сонячної теплової енергії.