Картинки по запросу Як захистити дерев’яні фасади та інші дерев'яні конструкції в будинку?

Просочення деревини необхідне для підвищення її міцності та збереження приємного вигляду. Для захисту фасадів дерев’яних будинків, дерев’яних сходів та огорож застосовують біозахист, гідроізоляцію з дерева, лаки або деревні олії. Вони фарбують різні види дерев’яних конструкцій, щоб захистити їх від УФ-променів, води, шкідників чи цвілі.

Просочення деревини - навіщо воно потрібне?

У нашому будівництві, особливо для будівельних цілей, найчастіше використовуються м’які породи домашньої деревини (насамперед, сосна), які схильні до деградації та потребують просочення. Тверді види деревини (наприклад, бук, дуб, ясен, акація) та екзотика, що використовуються для оздоблення будинку, більш стійкі до нападу грибків, цвілі та комах. Такі види містять багато жирних речовин, які забезпечують їх природний захист від вологи. Однак таку деревину також слід захищати від шкідників та пожежі.

 Деревину може знищити:

-        УФ-випромінювання - робить деревину сірою;

-        дощ, вода, волога - прискорюють розвиток цвілі та домашніх грибків;

-        вогонь - він спалює деревину;

-        механічні пошкодження (розтріскування) - сприяють проникненню руйнівних факторів у структуру деревини;

-        домашні грибки - розкладають деревину та залучають комах;

-        цвілеві грибки - вони підвищують вологість деревини, що сприяє розвитку домашніх грибків;

-        комахи (технічні шкідники деревини) - поїдають деревину, послаблюючи її структурні властивості.

Просочення - для захисту та оздоблення

Для захисту деревини застосовуються технічні та захисно-декоративні просочення. Захисними препаратами можуть бути:

-        профілактичні - для використання на сирій деревині;

-        для запобігання та боротьби - для використання як на новій, так і на старій деревині.

Вони приймають форму готових до вживання рідин або концентратів, які необхідно розбавити. Вогнезахисні речовини можна придбати також у вигляді порошку для розведення водою. Консерванти використовуються для фарбування деревини та створення захисного покриття від ультрафіолетового випромінювання, вологи та механічних пошкоджень.

Водні та розчинні просочення

Переваги водяного просочення - це швидке висихання, можливість закінчити роботу за один день, відсутність дратівливого запаху. Через різкий запах та більш ефективне проникнення розчинників їх рекомендують застосовувати на вулиці. Всередині їх можна використовувати, наприклад, для закріплення кроквяної конструкції на даху.

Более подробно вы можете ознакомиться на сайте https://kokos.lviv.ua/catalog/antiseptiki_1/biozakhist_stropil_2s_kontsentrat_1_9_zeleniy_tytan_5l/