Цервікальна грижа хребта - це непередбачуваний набір симптомів, викликаних розладом нервової провідності спинного мозку. Залежно від розміру грижі шийного відділу хребта з'являються більш-менш неприємні симптоми. Які симптоми спостерігаються при грижі шийного відділу хребта, ви можете ознайомитися на сайті vertebrolog.kiev.ua.

Цервікальна грижа хребта, зазвичай звана пролапсом диска, становить майже 30% діагностованих гриж хребта. Симптоми цервікальної грижі часто помилково ототожнюють з іншими захворюваннями, але навіть найменш хворобливі симптоми не слід недооцінювати. Ускладнення грижі шийного відділу хребта можуть привести до інвалідності.

Цервікальна грижа - що це?

Грижа шийного відділу хребта - це патологічний стан ядра атеросклеротичного міжхребцевого диска, що складається з його структури, зміщається до хребетного каналу і здавлює нервові волокна. Це призводить до ряду неврологічних симптомів. Грижа шийного відділу хребта особливо небезпечна через ризик пошкодження і обмеження правильного функціонування центрів життя, розташованих в шийних хребцях. Цервікальна грижа може викликати порушення дихання, мови, зору, руху, пам'яті і концентрації. Симптоми, що виникають в ході грижі шийного відділу хребта в залежності від причини, з'являються поступово і посилюються в міру руху рідини в міжхребцевих диску. Під час грижі шийного відділу хребта реабілітаційні вправи слід виконувати з особливою обережністю в напрямку верхньої частини диска.

Причини грижі шийного відділу хребта

Втрата еластичності, розрив фіброзного кільця, зміщення атеросклеротичного ядра через дефект спинного мозку і здавлювання його нервових структур можуть викликати:

  • мікротравми і травми від перевантаження, а також механічні травми, раптові неконтрольовані руху шиї і голови, наприклад, в процесі прискорення-уповільнення або так званого хлиста, що складається з раптового нахилу голови вперед і потім нахилу назад, найчастіше в результаті дорожньо-транспортної пригоди , удару головою на мілководді і спортивних травм;
  • хронічна нестабільність і гіпокінез шийного відділу хребта;
  • м'язово-скелетний дисбаланс і дефекти шийного відділу хребта;
  • зміни в структурі кістки шийного відділу хребта запального, дегенеративного або ревматоїдного характеру.

Якщо виникли підозри, що у вас може бути така проблема, слід не затягувати з візитом до досвідченого лікаря.