Послугами юридичного супроводу зазвичай користуються невеликі компанії, для яких зміст штатного юриста нерентабельно. Наприклад, IP, зі штатом в 10-15 чоловік, навряд чи зможе завантажити співробітника роботою на весь день протягом тижня. Швидше за все, діяльність юриста зведеться до оформлення типових договорів, які менеджери зможуть оформити і самостійно. В цьому випадку для організації набагато вигідніше звернутися в консалтингову фірму і оплачувати тільки надані за фактом послуги.

Що входить в послуги юридичного супроводу

Залежно від умов договору підприємець може укласти договір разового супроводу, наприклад, при здійсненні важливої ​​угоди, вирішенні земельних питань.

1. Консультації письмові та усні, пов'язані з питаннями поточної діяльності компанії (взаємодія з держорганами, кадрові питання і т.д.).

2. Супровід угод і переговорів - вивчення договору, аналіз ризиків, пропозиції щодо зміни пунктів угоди. Також можливо супровід перевірок контролюючих органів (податкової, пожежної інспекції, прокуратури) з метою захисту інтересів клієнта.

3. Досудове врегулювання спірних питань, як в питаннях трудового законодавства - конфлікти з працівниками, так і в разі невиконання зобов'язань за договором підприємствами-партнерами.

4. Аудит бухгалтерської документації.

5. Розробка установчих документів, положень, трудового розпорядку, трудових договорів.

6. Представництво в суді, послуги адвоката https://pankova-vislyaeva.kiev.ua/ .

При укладанні угоди в договорі чітко прописуються перелік послуг, що надаються, вартість.

Комплексний супровід бізнесу

Це комплекс послуг, що включає всебічну підтримку, консультації юристів, що спеціалізуються в різних областях права:

консультації, пов'язані зі зміною в законодавстві;експертиза документації;представлення інтересів клієнта в наглядових органах;претензійна робота;складання позовів, скарг, касацій та апеляцій;представництво в суді - збір доказів, захист прав, контроль за дотриманням правил і норм, передбачених чинним законодавством.
Договір такого типу відрізняється високою вартістю, але в будь-якому випадку обійдеться дешевше, ніж утримання і оплата працівників власного юридичного відділу.

Переваги юридичного супроводу

Крім значної фінансової економії юридичний супровід має ряд переваг:

  • високий рівень кваліфікації юристів;
  • вміння вирішувати поставлені завдання;
  • немає необхідності контролювати процес - представники компанії будуть самі інформувати клієнта про результати;
  • відпрацьовані методики;
  • швидкість вирішення питань - на відміну від штатного юриста, фахівці консалтингових фірм не потребують вивчення питання або штудіюванні змін в законодавстві.

Якщо для великих підприємств юридичний відділ - це скоріше необхідність, то для представників малого та середнього бізнесу послуги з юридичного супроводу відмінний варіант для економії коштів.