Розвиваючі курси для дітей 8 років - цінний вклад не тільки в освіту, а й у становлення дитини, як особистості. Батьки хочуть, щоб малюк вчився добре. І в цьому вони праві. Хоча мотиви дорослих в навчанні маленьких школярів не завжди вірні. Восьмирічній дитині не цікаві туманні перспективи майбутньої кар'єри. Їй важливіше відчути свою значимість, визнання в колі ровесників, задоволення від того, що вона робить. Хороша успішність - один із чинників, які впливають на дитячу самооцінку. А заняття на хороших розвиваючих курсах допомагають маленьким учням вчитися, ставати самостійними, впевненими, цілеспрямованими, адаптуватися в соціальному середовищі і досягати особистих успіхів.

Які курси для дітей 8 років вибрати?

Єдино правильний критерій вибору занять для учня початкової школи - це інтереси, індивідуальні особливості розвитку і потреби самої дитини.

Що пропонують нам сучасні розвиваючі центри в Україні?

 • Курси тренування пам'яті та розвитку уваги.
 • Іноземні мови.
 • Курси математики для дітей.
 • Тренінги ефективного самостійного навчання.
 • Уроки ментальної арифметики.

У всіх цих програмах є багато спільного:

 • мета - допомогти школяреві в навчанні, зацікавити в отриманні знань;
 • стиль викладання - ігри, динамічні заняття, індивідуальний підхід.

Але все ж перераховані курси вирішують різні завдання, тому і користь від них теж буде різна.

Плюси і мінуси популярних напрямків розвитку восьмирічок

Пам'ять і здатність концентруватися - одні з найважливіших властивостей розуму, що визначають ефективність навчання. Але навіть дуже уважний учень з феноменальною пам'яттю не доб'ється великих успіхів, тому що одного запам'ятовування знань мало. Необхідно вміти застосовувати знання на практиці. А для цього потрібно володіти логічним мисленням і хорошою уявою, вміти аналізувати, класифікувати, міркувати і робити висновки.

Іноземні мови - це предметне навчання, яке розширює дитяче пізнання, але не розвиває інтелект в глобальному сенсі, чого не можна сказати про курси математики. Люди, які навчилися розуміти точну науку, однаково добре орієнтуються і в гуманітарних галузях знань. Але для знання математики потрібно розвивати знову-таки логічне, просторове, образне, критичне і інші види мислення. Якщо курси побудовані тільки на вивченні дисципліни, навчання буде малоефективним для школяра, що зазнає труднощі з математикою.

Чим корисні курси роботи з інформацією? Вони допомагають дитині грамотно організовувати навчання, ефективно планувати завдання, послідовність їх вирішення, розвивають відповідальність, допомагають боротися з лінню, мотивують. Самоорганізація надзвичайно важлива для навчання. Але дисципліна, тайм-менеджмент, навіть старанність - тільки супутні фактори. Головним все одно залишається ефективний розум.

Арифметика для дітей 8 років в Школі усного рахунку Соробан®

Поговоримо про особливості і користь цих курсів. Головна лінія методики - навчання рахування в розумі. Але арифметичний навик - тільки засіб досягнення інших цілей у розвитку інтелекту:

 • рівномірний розвиток, активація та синхронізація нейронних зв'язків між півкулями;
 • розвиток математичного (точного, раціонального) і гуманітарного (ірраціонального) інтелекту;
 • спонукання до виконання будь-яких завдань;
 • розвиток продуктивних в самоосвіті звичок - працьовитості, дисциплінованості, наполегливості;
 • розвиток навичок планування, швидкої обробки та запам'ятовування інформації.

Одна з переваг методики - можливість використання в дошкільному розвитку дитини і у вирішенні задач розумового, психоемоційного розвитку школярів 7-11 років? про це та багато інше ви можете дізнатись зі статті про методику Соробан.

Школа ментальної арифметики Соробан® велике значення надає вибору педагогів в свою команду. Вимоги до вчителя - уміння створювати невимушену, комфортну атмосферу, розуміти дітей, знаходити з ними довірлий контакт, мотивувати і надихати.