Що ми знаємо про Прозоро? З 2016 року це слово почало активно використовуватися як невід’ємне означення електронної системи, яка привнесла в український торговий простір актуальні світові тенденції. Поступово Україна почала наздоганяти розвинені країни у питаннях проведення електронних тендерів, а завдяки системі Прозоро їй навіть вдалося отримати престижну нагороду, яка стала повноцінним визнанням правильного вектору руху.

Щоб отримати доступ до модуля електронних аукціонів, учасникам і замовникам необхідно пройти процедуру реєстрації. Однак тут є певний нюанс – зареєструватися в Прозоро неможливо. На самому сайті немає реєстраційної форми, він являє собою централізовану базу, де зберігається інформація про всі поточні тендери Прозоро. А займатися торговельною діяльністю можна на авторизованих електронних майданчиках. Прозорро забезпечує одночасне потрапляння актуальних даних на всі майданчики.

Про які ж переваги Прозорро стало можливо говорити після того, як ця система стала обов’язковим компонентом державних закупівель?

Онлайн-режим торгів за бюджетний рахунок дозволяє побачити всі стадії проведення тендера. Це означає, що будь-яка людина, журналіст, особа з контролюючих органів фактично може бути віртуально присутня на торгах. Будь-яка несанкціонована дія одразу ж стає видимою та підлягає розголошенню, тому нікому не вигідно діяти всупереч Закону. Цікаво, що система зберігає не тільки актуальні документи, але і видалені та редаговані.

Для учасників позитив в першу чергу полягає у публічності процесу відбору. Кожен з них може бачити перелік всіх інших учасників та їх пропозиції. У випадку незгоди завжди можна подати скаргу. У системі можна переглянути повні дані про переможця, його товар або роботу та безпосередньо контракт. Учасники мають право задати організатору питання щодо вибору саме цього переможця та про його переваги перед іншими постачальниками.

Організувати тендер або взяти участь в аукціоні можна через майданчики Прозоро. Професійна підтримка завжди забезпечує своєчасні відповіді на всі виникаючі питання. Реєстрація на майданчику проста і швидка. В особистому кабінеті є інструкції для постачальників та замовників, які максимально спрощують процес роботи.

Електронізація торгового процесу дозволила займатися закупівлями без прив’язки до конкретного місцезнаходження. Вона позбавила необхідності підготовки та збору паперових документів та в рази прискорила закупівельний процес. Нові сфери діяльності та перспективи розвитку системи Prozorro дозволяють говорити про неї, як про найбільше інноваційне досягнення торговельного простору України.