КнигиЧим керуватися при виборі книг? На що звернути свою увагу? Для дорослої людини в більшості своїй це не проблема. Тому як у нього є досвід. А як бути підлітку? Або учневі початкових класів? Втім, проблема вибору книг може виникнути і у батьків дошкільника. Зрозуміло, для кожної вікової групи працюють свої принципи відбору літератури. Якщо ми шукаємо книгу для дошкільника, ми звертаємо увагу на наявність картинок, наприклад. Якщо для професіонала, то дивимося чи містить книга опис ноу хау. І ще маса всього, на що ми звертаємо свою увагу. Як же бути? Чи є якісь універсальні правила для всіх при виборі книг? Так би мовити, ази або аргументи, що працюють однаково у всіх вікових і цільових групах? І якщо так, то які? Виявляється, є. Якщо Вам потрібно книги для підлітків українською купити, тоді видавничий дім Школа це те, що Вам потрібно.

Виявляється, є.

При виборі книг слід враховувати:

  • цілі призначення видання;
  • рекомендований вік читача;
  • базу знань читача;
  • доступність матеріалу.

Давайте розглянемо перераховані пункти докладніше.

Кожна книга переслідує свої цілі. Довідкові видання інформують і розширюють кругозір, практикуми спрямовані на опис технологічного процесу та отримання практичних навичок, підручники знайомлять своїх читачів з теорією наукової дисципліни, монографії дозволяють більш поглиблено вивчити якийсь певний науковий аспект, а комікси націлені на розвагу і т. д. Зрозуміло, ми не можемо читати однаково різні книги. Тому при виборі книги ми повинні чітко розуміти, чого ми хочемо в кінцевому результаті. При виборі художньої літератури за посиланням https://schoolbook.com.ua/catalog/knigi-shkolyariv-serednogo-starshogo/ ми повинні звернути увагу на жанр, автора, склад, а в ряді випадків на шрифт.

При виборі книг важливо звертати увагу на вікові обмеження або рекомендації. Тільки уявіть що буде, якщо дитина відкриє книгу-практикум по виготовленню хімікатів або про фокуси з вогнем.

Що стосується бази знань, то тут теж все просто. Неможливо читати книгу-монографію, яку можливо купити на сайті https://schoolbook.com.ua/, без загального уявлення про дисципліну, якою присвячена монографія. Частково цей пункт перетинається і з доступністю матеріалу. Іноді видання, що рясніє термінами, стає малодоступним для читання. І вже зовсім неможливо читати книгу, якщо вона написана мовою, якою читач не володіє.

Тут же слід зазначити, що навіть при дотриманні цих правил, результат не завжди буває ефективним, так як процес читання теж вимагає певних умов. Необхідно враховувати настрій читача на читання, правильно обраний час і місце.