Попри складні реалії повномасштабної війни, система охорони здоров’я у Дніпрі не тільки вистояла, а й продовжує активно розвиватися. У місті стабільно працюють 12 центрів первинної медико-санітарної допомоги, шість лікарень міського підпорядкування та стоматологічна поліклініка. Загальна кількість медичних працівників у закладах перевищує 9,6 тисячі.
Модернізація, відданість і турбота про людей : Медичний фронт Дніпра
Медична сфера залишається у фокусі уваги міської влади. У пріоритеті – створення гідних умов для пацієнтів і підтримка лікарів, які нині працюють у надзвичайно напружених умовах. У медзакладах тривають ремонтні роботи, оновлюється обладнання, закуповується сучасна техніка. Усе це – заради підвищення якості медичних послуг як для мирного населення, так і для військових.
Нові проєкти та модернізація інфраструктури
У 2025 році у Дніпрі з’явився перший в Україні Центр ментального здоров’я, створений на базі міської лікарні в межах національного проєкту "Повернення". Центр працює за принципами доказової медицини та відповідає міжнародним стандартам лікування. Простір облаштовано з максимальним урахуванням принципів інклюзивності та безбар’єрного доступу.
Паралельно з цим у місті продовжується оновлення системи первинної медичної допомоги. В амбулаторіях центрів ПМСД проведено ремонтні роботи з урахуванням потреб людей із порушеннями мобільності. У одному з таких центрів вже відкрито нове реабілітаційне відділення, де пацієнтам доступні послуги фізичної реабілітації.
Порятунок та відновлення поранених
Дніпро продовжує відігравати ключову роль у системі порятунку поранених внаслідок бойових дій. Саме сюди надходить велика кількість військових і цивільних з травмами, отриманими на фронті. У медичних закладах міста їм надається вся необхідна допомога.
Із 2014 року місцеві лікарі напрацювали безцінний досвід у лікуванні бойових травм. Повномасштабне вторгнення принесло нові виклики — зросла кількість важких поранень, а також виникла потреба у ще швидшій реакції медперсоналу та постійному підвищенні їхніх професійних навичок.
На сьогодні дніпровські лікарні повністю забезпечені всім необхідним: медикаментами, перев’язувальними матеріалами, дезінфікуючими засобами, сучасним інструментарієм та обладнанням.
Окрім лікування, Дніпро впевнено тримає лідерство і в сфері реабілітації. У восьми міських медзакладах надають послуги фізичної та психологічної реабілітації. Над відновленням пацієнтів працюють команди фахівців: реабілітологи, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди, терапевти мови та медичні сестри.
Людина-легенда: історія онкоторакального хірурга з Дніпра
Гліб Борисович - онкоторакальний хірург вищої категорії, заслужений лікар України. Понад півстоліття у медицині, тисячі врятованих життів, операції, багато з яких — унікальні, ризиковані. Складні випадки поранень на серці, легенях, грудній клітці. З 2014 року він оперував тяжко поранених військових, навчив цілу плеяду торакальних хірургів. Має нагороди від Міністерства оборони, відзнаки командувача ЗСУ тощо.
Сьогодні Гліб Борисович сам є наставником молодих фахівців, але не забуває тих, хто колись навчив його головного.
– Я мав честь вчитися у справжніх майстрів — професорів із великої літери. Можна було звернутися у будь-який момент, - каже лікар.
Особливе місце в його пам’яті займає легендарна Ольга Матвіївна Авілова, хірургиня, яка першою в Україні почала виконувати найскладніші операції на бронхах.
– Вона не лише лікувала, вона випромінювала людяність, - зізнається Гліб Борисович. - Поруч із нею ти розумів: бути лікарем – це не просто професія, це стиль життя.
Ще під час навчання Гліб Борисович працював медбратом у лікарні Дніпра. Бувало, що чергування перетворювалося на боротьбу за життя.
– Пам’ятаю жінку з 43 пораненнями, включно з серцем і легенями. Ми її врятували. А одного разу, вночі, коли у пацієнтки було порушення згортання крові, ми викликали колег-донорів. Приїхали шестеро — і врятували життя прямим переливанням.
Нині Гліб Борисович — рушійна сила відділення. За його плечима десятки врятованих життів, сотні операцій і безліч історій, що вчать бути справжніми.
– Ми працюємо єдиною командою, - додав Гліб Борисович. - Колеги проходили стажування в Австрії, Італії, Німеччині, постійно вдосконалюємо методики. Ми маємо бути сильними – для пацієнтів.
Сьогодні Гліб Борисович разом із командою допомагає українським захисникам. Операції — на рівні провідних європейських клінік. І кожен боєць, який повертається до життя — це перемога.
– Наші хірурги — справжні герої, - запевняє Гліб Борисович. - Ми бачимо силу духу наших поранених, які, ще не загоївши рани, хочуть повертатися на фронт. Це неймовірно.
Колеги називають його "людиною-легендою". Бо він — не просто лікар. Він — частина життя своїх пацієнтів. Він — учитель, який навчає не лише лікувати, а й залишатися людиною.
У непростий для країни час саме лікарі залишаються на передовій боротьби за життя, а Дніпро робить усе можливе, щоб вони мали необхідну підтримку, ресурси й визнання. Кожен пацієнт, який звертається по допомогу, отримує якісну та своєчасну медичну допомогу — це результат щоденної спільної праці, професіоналізму та відданості справі дніпровських медиків.
Інформує news.obozrevatel.com