Індія запропонувала Сполученим Штатам Америки нульові мита на сталь, автомобільні комплектуючі та фармацевтичну продукцію на взаємній основі до певного обсягу імпорту. Така пропозиція була озвучена в рамках торговельних переговорів із Вашингтоном.
Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на поінформовані джерела. Після досягнення цього порогу імпортовані промислові товари будуть обкладатися звичайними митами.
За словами співрозмовників видання, пропозиція була зроблена індійськими чиновниками, які відвідали Вашингтон наприкінці минулого місяця. Вони приїхали до Штатів із метою прискорення переговорів щодо двосторонньої торговельної угоди, яка має бути укладена восени цього року.
Обидві країни визначають пріоритетність певних секторів для якнайшвидшого укладення торговельної угоди до закінчення 90-денної перерви, оголошеної президентом США Дональдом Трампом щодо взаємних мит.
Трамп припустив у неділю, що деякі торговельні угоди можуть бути укладені вже цього тижня, пропонуючи перспективу полегшення для торгових партнерів, які прагнуть уникнути вищих імпортних мит США. Азійські економіки, включаючи Південну Корею, Японію та Індію, є одними з країн, що лідирують у боротьбі за укладення проміжних угод з його адміністрацією.
"Вашингтон також звернувся до Індії з проханням усунути проблеми, пов'язані з наказами про контроль якості, які він вважає перепоною для свого експорту. Обов'язкові стандарти якості, які встановлюють критерії, яким повинні відповідати як місцеві, так і іноземні виробники, перш ніж продавати свої товари в Індії, були розкритиковані як непрозорі та несправедливі", – сказано в статті.
Повідомляється, що Індія готова переглянути свої існуючі стандарти якості в таких секторах, як медичне обладнання та хімічна промисловість, і запропонувала підписати угоду про взаємне визнання зі США, згідно з якою обидві країни визнають регуляторні стандарти і практики одна одної. Однак наразі незрозуміло, чи стануть ці пропозиції частиною остаточної угоди.
Як повідомляв OBOZ.UA, американський президент Трамп припустив, що запроваджені мита США можуть залишитися на постійній основі, оскільки їхня наявність стимулює бізнес відкривати виробництво саме в Америці, а не за кордоном. Якщо компанії знатимуть, що тарифи скасують, вони не матимуть мотивації переносити свої потужності до Сполучених Штатів.
Інформує obozrevatel.com